Yeni Trend: Saç Tebeşiri (Hair Chalk)

Geçtiğimiz sezonun popüler saç trendi olan pastel renklere kısa yoldan sahip olmak mümkün. Saç açma işlemleriyle uğraşmadan pastel renk tonlarına sahip olmak için kullanabileceğiniz saç tebeşirleri bu senenin trendleri arasında çoktan yerini aldı. Saçlarını boyamak istemeyen kadınlar tarafından da çok sevilen saç tebeşirleri hem uygun fiyatlı olması açısından hem de uygulama kolaylığı açısından çok popüler.

rengarenk-sac-tebesiri-1

Geçici saç boyaları arasında yerini çoktan almış olan saç tebeşirlerini uygulamak da bir o kadar kolay. Saçlarınızı ıslatarak ıslak saçlara tebeşiri sürerek elde edebileceğiniz bu renkli saçları hem kullanmanız çok kolay olacaktır hem de renk değiştirmek kolay olacaktır. Açık renk saçlara sahip kişiler tarafından daha kolay uygulanacak ve sonuçlanacak saç tebeşirleri maliyet açısından da oldukça uygun.

Saç Tebeşiri Uygulaması Nasıl Yapılır?

sac-tebesiri-uygulama

Saç tebeşiri uygulaması için öncelikle saçlarınızı tutamlara ayırın. Sonrasında saçlarınızı nemli olacak şekilde ıslatarak tebeşiri saçlarınıza sürmeye başlayın. Bu işlem sırasında eldiven takmış olmanız ellerinizin boyanmaması açısından önemli. Ayırdığınız saç tutamlarına tebeşiri güzelce sürdükten sonra dilerseniz düzleştirici ile dilerseniz de saç kurutma makinası ile şekil verebilir, yeni saç renginizin kalıcılığını da arttırabilirsiniz.

parlak-pembe-sac-tebesiri

Saç tebeşiri uygulaması her ne kadar açık renk saçlarda daha iyi durur gibi düşünülse de koyu renk saçlarda da oldukça etkilidir. Eğer saçlarınız platin kadar açık renkteyse saç tebeşiri uygulamasını saçlarınızı ıslatmadan da yapabilirsiniz. Koyu renk saçlarda ise nemli şekilde uygulanmalıdır. Saçlarınızı saç tebeşiri uygulaması sonrası dilediğiniz renkte kullandıktan sonra şampuan ve saç kremi ile durulayabilir, saçlarınızda boyayı kolayca çıkartabilirsiniz. Bu sezon çokça sevilen ve uygulanan saç tebeşiri uygulamasına dair görebileceğiniz saç modelleri arasında mutlaka sizin de hoşunuza gidecek bir model olacaktır.

parlak-sac-tebesiri-renkleri parlak-turkuaz-sac-tebesiri

pembe-acik-sac-tebesiri renkli-sac-tebesiri

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir