Esmerler İçin Pastel Saç Renk Önerileri

Son yılların popüler saç akımı olan pastel renkler herkes tarafından sevilip çokça kullanıldı. Birçok kişi tarafından denenip beğenilen pastel saç renkleri hem yaz aylarında hem de kış aylarında etkisini hissettiren bir moda akımıydı. Açık renk saçlara sahip kişiler tarafından kolayca edinilen pastel saç renkleri koyu renk saçlara sahip kişiler tarafından biraz daha ulaşılmaz. Koyu renk saçlı kişiler eğer bu trendden geride kalmak istemiyorlarsa bilmeleri gereken bazı şeyler olduğununda farkında olmalı.

esmer-ten-rengi-icin-pastel-sac-rengi

Koyu saç rengine sahip kişilerin elde edebilmesi için saçlarını açtırmaları gerekmekte. Saç rengi açma işlemi, saçlar için oldukça yıpratıcı olduğundan genellikle koyu saç renkli kadınlar geçici saç boyalarını tercih ederler. Bu tip geçici saç spreyleri saça zarar vermesi açısından daha iyiyken renk belirginliğinin az olması nedeniyle de pek sevilmez.

Esmerler İçin İdeal Pastel Saç Renkleri

Pastel saç renklerinin sadece açık renk tenli kişilerin tercih etmesi gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Eğer esmer ya da buğday tenliyseniz de pastel rengi tonlarını saçlarınızda rahatça kullanabilirsiniz. Son dönemlerde oldukça popüler olan gür ve koy renk kaş modası da bu tip pastel renkli saçları tercih etmenizde etkili.

 

pastel-sac-rengi-esmer-icin

Kaş renginiz koyu olsa da mor, pembe ve mavi gibi pastel renkleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Saç diplerinizin kısa sürede eski rengine döneceği konusunda endişeleriniz varsa da bu senenin modası olan farklı dip rengine sahip saçlara dönüştürebilirsiniz. Saçların tamamını boyamak yerine uç kısımlarını boyayarak elde edebileceğiniz bu saç modası ile daha doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Bu tip pastel renklerle tezat oluşturmaması açısından koyu renk saç dipleri uyumlu görünerek, böylece hem doğal hem de trend saçlara sahip olabilirsiniz.

pembe-pastel-sac-rengi

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir