En Trend ve Beğenilen Halı Modelleri

Evlerimiz kişiliklerimizi gösteren tarzımızı yansıtan, hayatımızın çoğunluğunu orada geçirdiğimiz için oldukça önem verdiğimiz yerler. Kışın gelmesiyle birlikte evlerimiz soğumaya başladı. Hal böyle olunca yaz aylarında kaldırdığımız halılar yeniden yerlerini aldılar. Biz size bu yazıda 2016 yılının en moda, popüler ve tercih edilen halı modellerini sıraladık.

1vepiaeiaobqxwz7qxlot

El boyaması gibi olup, tuval görünümünde olan bu renkli halılar bu senenin dikkat çekici modelleri arasında. Halının üzerinde yer alan renkli desenler odanıza renk katarken beyaz rengin hakimiyetinin olduğu odalarınıza da canlılık verecektir.

2towtey1doata2oa9wezn

Bu çok renkli modelin bir üstteki modelden en önemli farkı daha büyük olması ve daha baskın renklerin kullanılmasıdır. Odanıza renk katması için tercih edeceğiniz bu modeli daha minimal oda takımlarıyla kullanmaya özen göstermelisiniz. Renk tercihi olarak da oda takımlarında çok renkliliği tercih etmeyenlere yönelik bir modeldir.

3Moda-Dinarsu-Hali-Modelleri-6

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gerçekçi, taş desenli halılar daha çok odalar yerine koridorlarda tercih ediliyor. 2016 yılının popüler parçalarından olan bu model halılar koyu renk duvarlara uyum sağlayacak ve hareket katacaktır.

4Halı-Modelleri-2016

Klasikler arasında çoktan yerini almış olan çiçek desenli halılar bu sene de çok moda. Çiçek desenlerini son yıllarda evimizin her köşesine hatta kıyafet ve aksesuarlarımızda bile kullanıyoruz. Halı olarak da kullanılan çiçek deseni, koyu renk özellikle de kahverengi oda takımlarınızla uyum içinde olacaktır. Dilerseniz sadece odalarınızda değil mutfaklarınızda da bu soft, açık renkli halılara yer verebilirsiniz.

5-2016-çok-şık-halı-resimleri

Yukarıdaki tüylü halı modelleri geçen sene olduğu gibi bu sene de moda. Yumuşak ve sıcak tutan bu halıların tek kötü tarafı temizlemesinin zor olması. Koyu renk duvar ya da oda takımlarınıza çok yakışacak bu model klasik mobilyalarınızla da güzel duracaktır.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

3 Comments

  1. Tüylü halı modellerini gördüğüm anda duygulandım 🙂 Hem memleketteki evimizde, hem dedemlerin evinde hemde büyük babamların evinde mevcuttu. Eskiye dayanan, çok özel bir işlemedir kendileri. Ancak halen kullanılıyor olması da kii bunun modadaki yerinin önemli oluşu da pek tabi; gerçekten oldukça önem arz etmekte.

    Bunun yanı sıra 3. sıradaki taşlı desen halıları da bayağı beğendiğimi söyleyebilirim 🙂

  2. Bazılarını beğenmedim klasik geldi bana ama harika olanlarıda var. Özellikle ilk modeli çok beğendim, odama o tarz bir model almak istiyorum bende.

  3. Artık bu halıların yerini lastikli halı örtüleri alıyor. 🙂 Özellikle taşlı modelin nerdeyse aynısını gördüm. Bana daha kullanışlı ve mantıklı geliyor ama modellerin artması lazım tabii ki 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir