Küçük Oturma Odası Olanlara Farklı Dekorasyon Önerileri

Gelişen ve kalabalıklaşan şehirlerle birlikte oluşan alan darlığı bizlere küçük evler olarak yansıyor. Küçük bir eve ve küçük bir oturma odasına sahipseniz üzülmeyin. Bu küçük alanları dekore ederek keyfinize ve standartlarınıza uygun bir hale getirebilirsiniz.

En çok yapılan hatalardan biri zaten küçük olan oturma odalarını büyük koltuklarla doldurmaktır. Mekanı boğan bu büyük koltuklar yerine minik ve şık tabureler kullanabilirsiniz. Bu tabureleri yeri geldiğinde sehpa olarak kullanabileceğinizi de unutmayın.

Köşe koltuk seviyor ve bir köşe koltuk almak istiyorsanız küçük olanlarını seçmeye dikkat edin. Ayrıca kolçaksız olanları tercih etmeniz size yer kazandırır.

Oturma odanız küçükse ve köşe koltuğunuz varsa dolaplarınızı duvara monte ederek koltuk kenarlarına koyabilirsiniz. Böylece zigon sehpalarınızı da dolabınızın altına yerleştirebilirsiniz.

Küçük oturma odaları için en çok tercih edilen  aksesuarlar aynalardır. Odaya derinlik katmak ve büyük göstermek adına oldukça iddialı olan aynalar ışığı da yansıtarak odanızın daha aydınlık görünmesini sağlar.

Oturma odanızın dekorasyonu evinizin geri kalanının tümünden farklı olabilir. Hatta evinizi ayrı ayrı odalar olarak farkı tarzlarda dekore edebilirsiniz. Oturma odanız küçükse tercih edebileceğiniz en uygun renk beyazdır. Beyaz bir koltuk takımı ve beyaz tonlarındaki bir duvar kağıdı odanızı olduğundan çok daha büyük gösterecektir. Beyaz ile en uyumlu olan renklerden biri doredir. Sade beyaz renkle dekore etmeniz durumunda odanız hastane odası gibi görünebilir. Bu nedenle başka bir renkle kombinlemeniz iyi olacaktır. Beyaz üzerine dore desenleri olan bir perde ile tamamlayabileceğiniz oturma odanızdan beyazın birkaç ton açık ve koyu renklerini de kullanabilirsiniz. Odanızın ortasına yerleştireceğiniz cam bir sehpa ahşap sehpalara göre odanızı daha büyük gösterir. Ayna dekoruna bu tarz dekorasyonlarda da yer verebilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir