Popüler Pusula Dövme – Tattoo Modelleri

Sizlere daha önce  birçok dövme modelinden bahsetmiş, anlamlarını ve vücudun hangi bölgelerine yapılması gerektiğini söylemiştik. Çapa dövme modelleri gibi önceleri çoğunlukla denizciler tarafından tercih edilen pusula dövme modellerinden bahsedeceğiz. Denizde ve hayatlarında yol gösterici olarak simgeledikleri pusulayı vücudunda dövme olarak taşıyan insanlar kendilerine bir yol arayan, rehberliğe ihtiyaç duyan insanlar oluyor genelde. Gitgide daha da popüler hale gelen bu figür dövme olarak nasıl duruyor birlikte bakalım.

1compass-tattoo-on-rib

Fotoğrafta gördüğünüz pusula dövmesi göğüs altına yaptırılmış ve oldukça büyük bir dövme. Sade ve detaysız olmasına rağmen güzel durabilen dövmelere iyi bir örnek olmuş bu pusula dövmesi.

211913851363_7ba774ff29_b

 Bu fotoğrafta harita üzerine işlenmiş bir pusula dövmesi görüyoruz. Bu tip dövmeleri genellikle erkekler tercih ediyor. Korsan filmlerinde bolca gördüğümüz eski tip bir haritanın üzerine işlenmiş olan pusula dövmesi oldukça büyük ve vücudun yapıldığı bölgesini kaplıyor. Gölgelendirme tekniği kullanılarak haritanın gerçekliği arttırılmış.

3il_570xN.730652341_spmp

Kara kalem çalışması gibi görünen bol ve ince detaylı bu pusula dövmesi bir kadına ait. Özgürlüğü simgeleyen uçan kuşlarlar da bezeli olan bu dövme aşkı, doğayı ve özgürlüğü temsil ediyor. Dövmenin üstündeki yazı da motto dövme sevenler için oldukça uygun.

4compass-tattoo-with-arrow-on-bicep

Kolun iç kısmına, dirsek üstüne yapılan bu dövme klasik diyebileceğimiz pusula dövmeler arasında yer alıyor. Kuzey güney yönü pusulanın tam ortasından geçen bir ok ile betimlenirken diğer yönler hiçbir isim ya da işaretle özel olarak belirtilmemiş. Bu dövmede odak noktası kuzey ve güney yönleri.

Özgürlüğüne düşkün, kendine eyni bir yol çizmek isteyen insanların tercihi olan pusula dövme modelleri böyle. Umarım kendinize uygun, seveceğiniz bir model bulabilmişsinizdir.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

10 Comments

  1. Omzuma yeni bir dövme yaptırmayı planlıyordum yakın zamanda, 2. fotoğraftaki model gerçekten başarılı olmuş, yeterince yetenekli bir dövmeci bulabilirsem aynısından yaptırmaya karar verdim şuan.

  2. Son zamanlarda ciddi anlamda yaptırmayı düşündüğüm ancak bir türlü cesaret edemediğim şeydir ”dövme” olayı. Hatta sadece yaptırmak konusunda değil, aynı zamanda ”hangisini yaptırsam yakışır ki acaba?” soruları da içerisindeydim. Ancak bu konu CİDDİ manada bana ışık olmuştur arkadaşlar 🙂 Hayatımda ilk defa bu derece eminim dövme olayından.

    Hatta sadece yaptırmak değil, yaptıracağım şeyi de seçtim. Yazıdaki son resim ya da sondan 1. resim gerçekten MUHTEŞEM! İzmir’den iyi bir dövmeci bulup, bu 2 resmi gösterip kendi vücudum için öneri alacağım. Bana şans dileyin lütfen! 🙂

  3. Dövmelerden pek hoşlanmam ancak pusulalı dövmeler oldukça güzel. Fiyatlarını merak ettim doğrusu. Son resimdeki şık durmuş.

  4. kırmızı renk haricinde cilde uymadığını dusunurum ancak pusulalı dövmeler oldukça güzel. Fiyatlarını merak ettim doğrusu. Son resimdeki şık durmuş.

  5. dövme yaptırmak istiyorum ama ileride sıkılırım diye korkuyorum yaptıran birisi varsa görüşlerini almak isterim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir