Bu Yılın En Popüler Smart Casual Erkek Kombin Önerileri

Smart casual dilimize İngilizce’den geçmiş, son yıllarda giyimle ilgili her sohbette mutlaka duyduğumuz bir terim. Kelime anlamına bakacak olursak smart şık casual ise spor demek. Yani kısaca spor şıklık. Moda dünyasına en son katılan bu akım, kurumsal firmaların Free Friday uygulamasından geliyor. Serbest Cuma anlamına gelen bu günde, klasik giyinme zorunluluğu yok, onun yerine smart casual denilen spor şık kıyafetler tercih ediliyor. Çok fazla kafa karıştıran smart casual ile spor giyim arasında ne gibi farklar sorusuna bu yazıda cevap bulmaya çalışacağız.

smart-casual

Vazgeçilmez Ekoseler

Kış mevsiminde sıcak tutmasıyla benimsenen ve çokca sevilen ekose gömlekler smart casual akımın olmazsa olmazı. Taşlanmış rahat bir jean üzerine giyeceğiniz klasik bir beyaz gömlek ile onu tamamlayan ekose bir ceket sizi bu popüler trendin zirvesine oturtacak. Bu tip bir kombinle ciddi bir iş toplantısına gidebileceğiniz gibi arkadaşlarınızla yemeğe de gidebilirsiniz.

smart-casual-erkek-kombin-onerileri

Aksesuar Desteği

Spor şık giyimin olmazsa olmaz kısmı spor kısmı kuşkusuz. Eğer tarzınızda bu alanı ön plana çıkartmak istiyorsanız yapmanız gereken şey jean pantolonunuzun altına seçeceğiniz popüler bir spor ayakkabı modeli. Dilerseniz bu kombinin üzerine basic bir tişört ve hatta merserize bir hırka da alabilirsiniz. Sezonun popüler parçası deri bileklikler de kombininizi tamamlayacaktır.

smart-casual-stil

Smart casualın vazgeçilmez bir başka kombini ise blazer ceketlerle tamamlanıyor. Kanvas bir pantolon ile üzerine giyeceğiniz yakalı bir tişörtü, üst giyim ürününüze yakın tonlardaki bir blazer ceket ile kombinlemeniz sizi hem şık hem de spor olmanın zarafetine yönlendirecek. Dilerseniz jean pantolonunuzun üzerine jean bir gömlek tercih edip zıt renkli bir ayakkabı ile de dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Hem rahatlığından hem şıklığından ödün vermeyen erkeklerin tarzı smart casual hem uygulaması kolay hem de kombin seçeneği sınırsız.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir