Patlıcan Rengi Saç Modelleri

Kadınlar saçlarında değişiklik yapmayı severler. Neredeyse her sene farklı bir tarz ve kesim ile hayatlarına devam edenlere bu sefer çok farklı bir öneride bulunacağız. Patlıcan rengi dediğimiz mor renk kimlere uygundur kimler zaman kaybetmeden bu rengi  denemeli detaylar yazımızda.

Patlıcan Rengi Saçlar Hangi Tenlere Uyum Sağlar?

Sorumuzun cevabı aslında gayet açık. Patlıcan rengi tahmin edebileceğiniz gibi öncelikli olarak açık renk tenli kadınlara yakışmakta. Eğer koyu bir ten rengine sahipseniz ve bu rengi  siz de denemek istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Mor renk saçlarda oldukça bakım ve zahmet gerektiren bir renktir. Özellikle koyu ten rengine sahip kadınlarda tenlerinin koyu renk olması nedeniyle renk çok belirgin olmayacağından daha açık renkler tercih edilmelidir ve bu rengin bakımını yapmak oldukça zordur. Eğer  koyu renk tenli kişiler koyu mor renklerini tercih ederlerse bu renk çoğunlukla siyah olarak görünecektir.

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi patlıcan moru saçlar çoğunlukla beyaz tenli kadınlar tarafından tercih ediliyor. Bu rengi kullanırken sadece ten renginiz değil saçınızın kesimi ve modeli de oldukça önemlidir. Yüzünüze yakışan bir saç modeli belirlemekle başlayabilirsiniz bu işe. Bu rengin hangi yüz tiplerine yakıştığını bilmiyorsanız yardımcı olalım. Öncelikle oval ya da üçgen tipi yüze sahip olan kadınlar için bu renk daha uygundur. Biliyoruz ki saçlar bir kadının en doğal ve en güzel aksesuarıdır. Bu nedenle saçlarımıza çok önem veririz ve güzel olsunlar isteriz. Eğer siz de saçlarınızla tüm gözleri üzerinize toplamak istiyorsanız saç modelinize ve renk seçimine dikkat etmelisiniz.

Bu Rengi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bu rengi seçerken öncelikle yüz tipinize dikkat edin. Sonrasında ise saçlarınıza uygun olup olmadığını gözetin. İster mor renk ister başka renkler tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri saç yapınız. Eğer saç yapınızı bilmiyor ve modelin, rengin saçınızda nasıl duracağını tahmin edemiyorsanız sonuç pek de iyi olmayabilir.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir