Evde Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Saç boyası satın almak kimi zaman fazlaca maliyetli gelebilir. İşte bu tip durumlar için size kolayca evde yapabileceğiniz bir saç boyası tarifi vermek istedik. Eğer kuaföre gidip ciddi miktarlarda ödeme yapmak istemiyor, ben evde kendi saç boyamı yaparım diyorsanız bu tarifimiz çok işinize yarayacak demektir.

Evde Kahverengi Saç Boyası Hazırlamak

Evde saç boyası yapma konusunda en çok öğrenilmek istenen konulardan biri kahverengi saç boyasını nasıl yapabileceğiniz. Evde basitçe yapabileceğiniz saç boyası tarifi için gerekli malzemeler 1 su bardağı adaçayı, 1 miktar kına ve 1 su bardağı karanfil.

Malzemeleriniz hazırsa boya yapımına başlayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken küçük boy bir tencerenin içine su koyup kaynatmak. Bu karışımın içine bir bardak ada çayını dökün ve 30 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Sonrasında suyu süzerek karanfil için de aynı işlemi yapın. Süzdüğünüz bu suları bir araya getirin ve en son olarak kınayı ekleyin. Bir süre beklettikten sonra bu karışımı saçlarınıza uygulayın.

Evde Sarı Saç Boyası Yapmak

Özellikle açık renklere boyatmak saçları çok yıpratır. Tabii bunun nedeni koyu renk olan saçları açma işlemidir. Eğer organik olarak saçlarınızı boyamak istiyorsanız evde kolayca bu karışımı hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Bu karışımı evde kullanabilmek için öncelikle saçlarınızın açık renk olması gerekir. Eğer saçlarınız normalde de açık renk ise 1 su bardağı kurutulmuş papatya ve 1 su bardağı su yeterlidir bu karışımı yapabilmek için. Küçük bir tencerede kaynatacağınız suyun içerisine papatyaları ekleyerek demleyin. Demleme işlemi bittikten sonra 15 dakika kadar bekleyerek sonrasında karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu sarışımı saçlarınıza her iki haftada bir uygulamanız halinde saçlarınızın rengi gitgide açılacak ve dilediğiniz renge sonunda kavuşmuş olacaksınız. Saçlarınızı doğal yollarla açmanın yolu da budur.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

  1. Saçları boyamak ciddi hastalıklarıda beraberinde getirir. Bilinçi olun saçlarınızı boyatmak istediğiniz zaman bu işin uzmanlarından yardım alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir