Kahverengi Göze Uygun En Hoş Saç Renkleri

Saç renk değişikliğine giderken aslında en çok dikkat etmemiz gereken konulardan biri göz renklerimiz. Saçınızın renginin gözlerinizle ne kadar uyumlu olduğunu farkettiğinizde ya da etrafınızdakiler tarafından bu size söylendiğinde daha net anlarsınız bunun önemini. Saç renginizi değiştirmeye karar verdiğiniz andan itibaren düşünmeye başlamanız gereken konu, göz renginizle uyumlu hangi renk tonunu seçmeniz gerektiği olmalıdır. Seçtiğiniz saç rengi gözlerinizi  daha da ortaya çıkartacak ve dikkat çekici bir hal almanıza yarayacaktır. Bu yazımız göz rengi kahverengi olan kadınların tercih etmesi gereken saç renkleri üzerine.

kahverengi göze kahverengi saç rengi

Saç rengi tercihinden bulunurken göz renginiz kadar dikkat etmeniz gereken diğer etkenler ise ten renginiz ve yüz tipinizdir. Bütün bunlara özen göstererek seçtiğiniz bir saç rengi sizi olduğunuzdan daha dinç ve güzel gösterecektir.

Kahverengi Gözlere Uyumlu Saç Renkleri

Türk halkının büyük bir çoğunluğu gibi eğer siz de kahverengi gözlere sahipseniz oldukça şanslısınız demektir. Farklı cilt tonlarıyla da uyum içinde olabilecek bir sürü saç rengi sizin için oldukça uygun olacaktır. Eğer gözleriniz kahverengiyse ve sıcak bir görünüm elde etmek istiyorsanız tercihinizi kahve tonlarından yana yapmalısınız. Toprak rengi tonları da sizi oldukça içten gösterecektir.

kahverengi göze kahverengi saç rengi

Toprak tonları olarak adlandırılan koyu kahve, kumral ve çikolata kahve renkleri gözlerinizi vurgulayacak ve dikkat çekici bir görünüme kavuşmanıza yarayacaktır. Saçlarınızda biraz ışıltı olsun isterseniz karamel tonlarını da tercih edebilirsiniz.

kahverengi göze kahverengi saç rengi

Tercih edeceğiniz karamel tonları ve bal rengi saçlar, gözlerinizin renginin daha açık renk görünmesini sağlayacak böylece yüzünüz daha ışıltılı görünecektir. Saç rengi göz rengini nasıl değiştirebilir gibi sorular varsa aklınızda alttaki fotoğraflara göz atmanızı öneririm.

kahverengi göz için kızıl kahve saç rengi

kahverengi göz küllü sarı saç

kahverengi göze bal saç rengi

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir