En Çok Yaptırılan Çapa Dövme – Tattoo Modelleri

Yaz bitti ama esintileri devam ediyor. Dövmelerde çok sık kullanılan bir desen olan çapa, yüzyıllardır kullanılıyor. Önceleri denizcilerin tercih ettiği bu dövme şekillerini denizde yakınlarını yada sevdiklerini kaybedenler de yaptırırmış. Bu nedenle çapanın anlamı biraz kırgınlığı ve burukluğu yansıtıyor. Günümüzde pek bu amaçla kullanılmıyor olsa da hala oldukça yaygın.

1renkli-capa-dovmesi-16

Fotoğrafta görmüş olduğunuz göğüs kafesine işlenmiş olan çapa dövmesi gerçekçi bir tarzla yapılmış. Kuşlarla kombinlenen bu dövme belki de bir yakınını kaybeden kişinin uçup gidişini simgeliyordur. Veya sadece özgür olma ve açık denizlere açılma fikrini de yansıtıyor olabilir.

2a_3

Kulak arkasına yapılmış bu çapa dövmesi oldukça estetik görünüyor. Gölgeleme tekniği kullanılarak boyut kazandırılmış olan bu dövme tarzı gördüğünüz gibi bayanlar tarafından da bol bol tercih kullanılıyor.

382-crying-eye-with-anchor

Bu çapa dövmesi ve birlikte resmedildiği ağlayan bir göz sizce de çok gerçekçi değil mi? Muhtemelen denizde yaşanan üzüntülü bir olayı ya da kaydı resmeden bu dövme insanın ruhuna dokunuyor. Oldukça etkileyici bir dövme.

4_56649654263416

Özellikle genç kadınlar tarafından tercih edilen bu dövme ayağa halhal şeklinde uygulanıyor. Halhal gibi bilekten dökümlü duran bu dövmenin uç kısmında bir çapa figürü var. Denizi, güneşi ve tatili seven kişilerin tercih edebileceği bu model sizi plajda da dikkat odağı haline getirecek.

5çapa-dövmesi

Ve son olarak genç yaşlı herkeste gördüğümüz özellikle de el bileğine uygulanan bu çapa modelli dövmeler. Genellikle denizi seven veya denizcilikle uğraşan çiftlerin yaptırdığı bu dövmeler, çiftlerin yaptırabileceği en güzel dövmeler arasında. Eğer siz de eşinizi ikna edebilirseniz böyle küçük ama anlamlı dövmelere sahip olabilirsiniz.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

One Comment

  1. Dövmeler özellikle boyun ve bilekler de çok daha fazla dikkat çekiyor. Yaptırmak son derece zor gibi duruyor en azından benim için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir