Popüler Aslan Dövme – Tattoo Modelleri 2019

Merhaba. Bu yazımızda 2016 yılında yine çok moda olan Aslan Dövmelerinden bahsedeceğiz size. Gücü ve asaleti ile hayvanlar aleminin kralı olarak kendisine yer bulan bu figür, dövmelerde de cesareti ve liderliği temsil etmek amacıyla bolca kullanılıyor. Vücudunuzun her yerinde her boyutta kullanabileceğiniz bu dövmeler hem baylar hem bayanlar için en çok tercih edilen modellerden.

1

Genellikle erkeklerde göğüste ve sırtta tercih edilen bu figür yukarıda gördüğünüz şekilde omuzda da kullanılabilir. Omuzun yapısına uygun olarak gerçekçi duruşu ve heybetiyle dikkat çeken bu dövme Türkiye’de hepimizin bildiği gibi Galatasaray futbol takımı ile de ilişkilendirilir. Eğer Galatasaray futbol takımı fanatiği iseniz tercih edebileceğiniz bundan daha uygun bir model bulmak zor.

aslan-dovmeleri-2

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz yavru aslan modelli dövmeler genellikle bayanlar tarfından tercih ediliyor. Biliyorsunuz aslan her ne kadar gücü ve liderliği temsil etse de ırk olarak kedigiller ailesinden ve günlerinin yarısından fazlasını uyuyarak geçiriyorlar. Yukarıdaki fotoğraftaki aslan dövmesi de bunu kanıtlamak ister gibi.

3

Yukarıda gördüğünüz bu devasa aslan modeli her ne kadar büyüklüğüyle gözü korkutsa da içerdiği detaylar ile şık ve elit bir görünüme sahip. Bu tip büyük dövmeler genelde mevcut olan yara izlerini kapatmak için yaptırılır ve bu konuda da oldukça başarılı olurlar. Fakat siz sadece beğeniniz gereği de yaptırabilirsiniz.

4

Buraya kadar hep erkeklerdeki dövmelere yer vermiştik. Bu fotoğrafta ise bir bayana ait olan aslan dövmesini görüyoruz. En az erkekler kadar cesur davranarak böylesi büyük ve göz alıcı bir aslan dövmesini siz tercih eder miydiniz?

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

3 Comments

  1. Dövme denilen şey ”bana kalırsa” zarif olmalı. Özellikle de kadınların tercihi olacaksa, bu kesinlikle zariflikten yana olmalı. Yani bilemiyorum, yazıdaki aslan dövmelerini tek tek inceledim ama hiçbir şekilde göz alıcı ya da insanların hoşuna gidebilecek bir yön bulamadım. Tabi bunlar kendi görüşlerim ama yine de çok daha tatlı ve ufak dövmeler tercih edilebilir.. 🙂

  2. Aslan dövmesi Kaslı birine yapılması tercih ederim aslan dövmesi yapmak isteyen kişilerin daha çok yakışıyor onlara ama dövme yapan kişinin iyi yapması şart kaliteden ödün vermeyen dövmecileri tercih edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir