Bu Yılın Trendi Ombre Saç Modelleri

Ombre saç bu sene daha önce hiç olmadığı kadar moda. Her kadının severek kullandığı ve en çok tercih edilen saç modelleri arasındaki yerini çoktan ayırtan ombre saç modelleri hem doğal olması hem de bakımı kolay olması nedeniyle tercih ediliyor. Kısa yoldan hem şık hem de bakımlı olmak istiyorsanız tercihiniz ombre saç modelinden geçmeli.

Ombre Saç Geçişleri

Ombre saç güzel ve şık peki bu gözalıcı saçlara nasıl sahip oluyorsunuz? Burada gerçekten dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Özellikle koyu renk saçlara sahipseniz bu uygulamadan önce iyi bir kuaför arayışına girseniz iyi olur. Öncelikle ombre saç renklerini kullanmak istiyorsanız kendi doğal saç renginizi gölgelendirmeniz daha kolay ve sağlıklı olacaktır. Eğer saçlarınız sarı ya da ona yakın renklerse saçınızın birkaç ton koyusu şeklinde gölgelendirme işlemi yaptırmanız durumunda bunun size ne kadar uygun olduğunu göreceksiniz. Ombre saç rengi geçişleri genellikle koyudan açığa ya da açıktan koyuya doğru olacak şekilde uygulanır. Kumral saç renklerine sahipseniz daha açık saç tonlarına doğru ombre yaptırmanız daha uygun olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi klasik halini almış ombre renklendirmesi genellikle koyudan açığa ya da açıktan koyuya yönündedir. Eğer farklı bir şey uygulamak istiyorsanız mavi tonlarından siyaha geçiş yapılacak şekilde ombre de yaptırabilirsiniz.

Mavi siyahtan mat siyaha yapılan ombreler özellikle açık tenli kadınlar da ilgi çekici ve esrarengiz duruyor. Aynı şekilde siyah renkler gibi kızıl saçlar da bu hakka sahipler. Eğer kızıl renkli saçlarınızı daha doğal bir havaya sokmak istiyorsanız yine ombre tekniğinden faydalanabilirsiniz. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de popülaritesini koruyan ombre modeli, saçlarından sıkılmış ve farklılık isteyen her kadının kurtarıcısı olacak.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir