En Çok Yaptırılan Yazılı Dövme – Tattoo Modelleri

Bugünkü yazımız klasikleşmesine rağmen sıradanlaşmayan yazılı dövmeler. Yazılı dövmeleri yaptırırken diğer dövmeler gibi simgelerin anlamlarını bilmenize vs. gerek kalmıyor.  Hislerinizi vücudunuzun bir yerinde taşımak size de heyecan verici gelmiyor mu? Burada unutmamanız gereken ilk şey tabiki bu dövmeyi bir ömür taşıyacağınız ve bu nedenle de iyice düşünerek karar vermelisiniz.

1yaz_freedom

“Freedom” dövmesi özellikle bilekte tercih edilen en yaygın kullanıma sahip yazılı dövme. Yaratıcı bir zekanın elinden çıkan bu dövme “M” harfinden kopup özgürlüğüne kavuşan kuş figürü ile de özgürlük kavramını vurgulamış. Çok fazla insan da olsa da yine de çok özel bir dövme.

3ayakta-yazili-dovme-1024x768

Bir başka klasik dövme de “La Bella Vita “ yazılı dövme. “Hayat güzeldir” anlamına gelen bu dövme genellikle hayattan zevk almasını bilen insanların tercihi oluyor. Pozitif düşüncenin gücüne inanan insanları simgeleyen bu dövme bedenin her yerinde güzel durabilir ayak üstü de dahil.

40_big

 Yazılı dövmeler hislerimizi sonsuza kadar taşımanın en güzel yöntemi. Bu fotoğrafta da bunu görüyoruz aslında. “Baba seni seviyorum” yazılı bu dövmeyi bedeninde taşıyan kişi, sevgiyi ifade etmenin en etkili yollarından birini bulmuş aslında. Dilerseniz siz de ailenize sevginizi bu yolla iletebilirsiniz.

2tumblr_mbhgjh9ewt1r0ah5ao1_1280

Dövmeler kimi zaman hislerimizden öte hayata dair hatırlatmalar da taşıyabiliyor. Örneğin bu dövmenin mesajı olan “Kendini sevmeyi unutma” bir çoğumuzun farkında olmadan unuttuğu bir şey. Mesajı yerine ulaştırmanın en farklı yolunu bulmuş dövme sahibi.

5dövme-modelleri-4

Dövme seçimi yaparken bir ömür taşıyacağınızı unutmayın diyoruz ya hep, bu fotoğrafı da bunu nitelemek için ekledik yazıya. Fotoğraftaki bayan ilerleyen yaşına rağmen dövmesiyle hala mutlu ve hiç de pişman olmamış gibi. Siz de dövme yaptırırken yıllar sonra da mutlu olup olmayacağınızı düşünerek karar verin olur mu?

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

5 Comments

  1. Uzun zamandır bu konuda kendimle çatışıyorum diyebilirim. Dövme yaptırma konusunda gerçekten istekliyim ancak ileride hayatım için sorunlar teşkil edebilir mi acaba diye de kendime sormadan duramıyorum. Bilek bölgesine ya da omza yapılan dövmeler muazzam ancak herhangi bir pişmanlık durumunda, o dövmelerin vücuttan çıkartılması bayağı zaman alıyormuş. Hem zaman hemde para tabi…

  2. üçüncü resimdeki dövme gerçekten dikkat çekici. babasına sevgisini aktarmış. son resimdeki dövmede de aşk için kendini kaybetmemesi gerektiğini vurgulamış

  3. Bu dövme modelleri gerçekten çok hoş ensede ve boyunda birde bilete çok hoş duruyor insanı kaliteli gösteriyor dövme gerçekten insanın havasını arttırıyor. kendimde 2 tane var sadece dövme modeli ama gerçekten çok ilgili duruyor

  4. Ben de eşimle beraber sonsuzluk simgeli dövme yaptırmıştık. Burdakiler güzel ama ingiliççe 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir