En Çok Yaptırılan Baykuş Dövme – Tattoo Modelleri

Merhabalar. Vücut süsleme sanatı olarak da nitelendirdiğimiz dövme konusundan bahsedeceğiz bugün size. Bu konuda ilk olarak yapmamız gereken şey, hangi modeli vücudumuzda taşımak istediğimize karar vermek. Buna çok düşünerek karar vermeliyiz çünkü biliyoruz ki yaptırdığımız bu dövmeyi ömür boyu vücudumuzda taşıyacağız. Yaptırdıktan sonra pişman olmamak için kararınızdan ne kadar emin olduğunuzu düşünmenizi öneririz.  Dövme şekline karar verdikten sonra dövmeyi yapacak kişi arayışına girebiliriz. Çünkü modeli seçmek kadar modeli uygulamak da çok önemli. Bu nedenle iyi bir sonuç elde etmek istiyorsak kesinlikle işinde profesyonel, deneyimli bir dövme sanatçısı bulmalıyız. Bu sorunu da çözdükten sonra dövmeyi yaptıracağınız bölgeye karar vermeniz gerekiyor. Bu konuda da oldukça dikkatli olmalı ve iyi düşünmelisiniz. Unutmayın bu dövmeyi bir ömür boyu üzerinizde taşıyacaksınız.

1

Çevremizde bolca dövme salonları görüyoruz. Dövme sahibi olanlar zaten biliyordur, dövmenizde yer alan her çizginin bir anlamı olmalı. Yani yaptırdığınız şeyin, size ne ifade ettiğini ve neyi sembolize ettiğini bilerek dövme seçmelisiniz. Biz size bu konuda yardımcı olmak için geceleri gizemli yaşamı ve meşhur sesiyle bildiğimiz baykuşu seçtik. Baykuş dövme motifi olarak bilgeliği ve anlayışı sembolize eder. Eğer siz de baykuşları seviyor ve simge olarak vücudunuzda taşımak istiyorsanız sizin için seçtiğimiz modellere mutlaka göz atın.

2

Dirseğin alt kısmına, kolun iç tarafına yaptırılmış bu baykuş dövmesi siyah ve beyazın zıtlığını kullanarak kral tacı ile taçlandırılmış. Hem erkek hem bayan kullanımı için oldukça ideal.

3

Fotoğrafta da görmüş olduğunuz parmakta dövme tarzı son dönemlerde oldukça popüler. Parmağa yaptırılmış olan baykuş dövmesi abartılı ve parıltılı gözleri ile sempatik bir görüntü oluşturmuş. Bu tür sevimli modeller genellikle bayanlar tarafından tercih ediliyor.

4

Yine siyah beyaz olarak yapılmış bu dövme desen şeklinde çalışılmış ve gotik etkiler taşıyor. Çizimdeki detaylar ve ince işçilik ile dikkat çeken bu dövme kolda dikkat çekecek bir bölgeye yapılmış. Koluna dövme yaptırmak isteyip sıradanlıktan kurtulmak isteyenler için örnek bir model.

5

Anahtar ile birleştirilmiş bu baykuş dövmesini çok beğensem de yapıldığı yeri şahsen yanlış buldum. Kaval kemiği ya da dirsek altı gibi daha simetrik bölgelerde hoş duracaktır.

6

Fotoğrafta yer alan bayanın sırtındaki oldukça büyük 3 baykuş dövmesi içerdiği detaylar sayesinde dikkat çekici bir hal almış. Siz de böyle büyük bir dövme yaptırmak istiyorsanız bunun için vücudunuzun geniş bir bölgesini ayırmalısınız. Çünkü bu tip bol detaylı dövmeler küçültülüp işlendiğinde özelliğini kaybediyor.

7

Şu ana kadar gördüğümüz baykuş dövmeleri arasında en enteresan olan sanıyorum bu model. Baykuşun avına saldırdığı andaki hareket devinimini yansıtan bu dövme oldukça farklı görünüyor.

8

Çok farklı olmamasına rağmen bu modele yazıda yer vermemin nedeni, üstünü kapatmak istediğiniz dövmeleriniz varsa bu tip dövmelerin ideal oluşundan. Bol detaylı ve işlemeli bu dövme sizi artık istemediğiniz dövmelerden kurtarırken hoş da bir görüntü yaratacak.

Yazıda yer verdiğimiz tüm siyah beyaz dövmelerden ayrı olarak bu dövme bol renkli. Baykuş motifini erkeklerin de tercih edebildiğini gösteren bu fotoğraftaki dövmede farklı farklı renkler kullanılarak dövmeye canlılık verilmiş. Bu tip renkli dövmeler herkesin tarzı olmasa da stilinize uygun buluyorsanız dikkat çekici olacaktır. Siz hangi modelleri sevdiniz? Bizimle aynı fikirde misiniz? Sizin beğenilerinizi de merak ediyoruz. Konuyla ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz…

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

2 Comments

  1. Baykuş temalı dövme düşüncesi pek cazip gelmiyordu başlarda ancak özellikle bu yazıdaki resimleri gördükten sonra bir başka güzel gelmeye başladı gözüme nedense.. 🙂 Özellikle 4. fotoğraftaki pazu bölgesine yapılan dövme MUHTEŞEM görünüyor! Dövme konusunda benim de eğilimim var ama iyi bir dövme sanatçısı bulup, bu durumu değerlendirmeyi düşünüyorum yakın zamanda.. 🙂

  2. Baykuş dövmesi gerçekten hoş duruyor. Özellikle siyah beyaz olanı yaptırılabilir nitelikte. Yakın zamanda düşünebilirim yaptırmayı 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir