Yeni Sezon Ferace Modelleri ve Fiyatları

Yaz aylarının en kullanışlı kıyafeti olan feraceler, tesettür giyimin de başlıca parçalarından biri. Yeni sezonda da ilgi görmeye devam eden feraceler için kombin önerilerinde ve fiyat bilgilendirmesinde bulunacağız bu yazıda. Çoğunlukla siyah renkte kullanılan feraceler aslında bir çok renk seçeneğine sahip. Yazın bunaltan havasından kurtulup rahat bir nefes almak için, tesettürlü kadınlar tarafından çokca tercih edilen feraceler vücut hatlarını belli etmediği için de tercih konusu oluyor. Bu sezon genellikle önden fermuarlı uzun feraceler ve matlik renkli feraceler dikkat çekiyor.

yeni-sezon-feraceler

Tesettür modasında feracelerde en sık kullanılan desenler barok desenler. Lame tonlarında işlenen barok desenler özellikle siyah renklerde tercih edilir. Sade ve göz alıcı feraceler için pul ve payet işli barok desenler de kullanılır.

yeni-sezon-ferace-modelleri

İçinde bulunduğumuz yaz aylarında genellikle ince kumaşlardan yapılmış ferace modelleri tercih etmelisiniz. İçinizi gösterecek kadar ince kumaştan yapılmış bir ferace seçiminde bulunduysanız mutlaka giydiğiniz kıyafetin koyu renk olmasına dikkat edin. Tesettüre uygun olarak feracelerin ayak bileklerinize kadar uzanmış olması önemlidir. Bileklere kadar uzanan feraceler daha şık görüneceği gibi tesettürün mantığına da daha uygundur. Feracelerle eşarp yerine şal kullanımı daha doğru olacaktır. Dilerseniz feracenizle aynı tonlarda dilerseniz da feracenizin detaylarında kullanılmış renk tonlarında şallar kullanabilirsiniz. Ayak bileklerinize kadar uzanan feracelerin altına yüksek topuklu ayakkabılar yerine babet tarzı düz ayakkabılar daha uygun olacaktır. Önden fermuarlı ferace modellerinin yanı sıra Kayra markasına ait olan farklı ferace modelleri de çok ilgi çekici. Genellikle açık renk tonlarında hazırlanmış Kayra markasına ait modellere de göz atmanızı öneriyoruz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir