Tesettür Uzun Hırka Kombinleri Nasıl Yapılır?

Tesettür modasında en sık karşılaştığımız parçalar uzun hırkalar. Günlük kullanımların yanı sıra özel günlerde bile tercih ettiğiniz bu hırkaları kombinlemekte zorlanıyorsanız bu yazımız tam size göre. Tüm bilinen tesettür markalarının vitrinlerini süsleyen uzun hırkalar nasıl kombinlenir? Nelerle birlikte giyilir?

tesetturlu-uzun-hirka-kombini

Genellikle örgü olarak karşımıza çıkan uzun hırkaların yanı sıra kumaş ya da şifon hırkalar da kullanılabilir. Özellikle sıcak yaz aylarında şifonun hava geçirmesi ve hafifliği nedeniyle tercih edebileceğiniz bu hırkaları dar paça pantolonlarla kombinleyebilirsiniz. Fotoğraftaki gibi desenli bir şifon hırka tercih ettiyseniz bluz olarak tek renk ve açık renk bluzlar kullanmalı, kombininizi daha da karışık bir hale sokmamalısınız. Bu kombinde dilerseniz dar paça pantolonlar yerine havuç pantolonlar da kullanabilirsiniz. Günlük kullanıma uygun olan bu kombin, hem rahatlığınıza hem de günlük hayatın koşuşturmasına oldukça uygun.

uzun-hirkayla-kombin-yapan-kadin

Salaş uzun hırkalarla da fotoğraftaki gibi ilgi çekici kombinler yapabilirsiniz. Etnik desenli bu tip hırkaları kullandığınızda kıyafetlerinizin geri kalanı mümkün olduğunca düz ve tek renkli olmalıdır. Bu tip hırkaların altına bol kesim pantolon etekler kullanabilir, eşarp ve aksesuar seçimlerinizde daha sade davranabilirsiniz.

uzun-hirka-kombinleri

Ve son olarak modası hiçbir zaman geçmeyecek olan örgü uzun hırkalar. Bu model hırkaları en kolay kombinleyebileceğiniz parçalar krep ya da kaliteli penye elbiseler. Yukarıda fotoğrafta gördüğünüz şekilde zıt renklerde yaptığınız seçimler kombininizi daha ilgi çekici hale getirecektir. Bu tip elbise ve hırkalar boyunuzu daha uzun göstereceği gibi kilonuzu da daha az gösterir. Elbisenizle aynı tonlarda seçeneğiniz çanta ve eşarbınızla kombininizi tamamlayabilir, rahatlığı ve şıklığı aynı anda yaşayabilirsiniz.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir