Tesettürlü Zayıf ve Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Giyim tarzınızı belirlerken dikkat etmeniz gereken ilk şey vücut şeklinizdir. Vücut şekliniz ise kuşkusuz kilonuzla yakından ilgili bir durum. Vücut ölçülerinize göre nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımızda zayıf veya kilolu kadınların nasıl giyinmesi gerektiğine değineceğiz. Kilolarımızla barışık olsak da ufak kusurları kolayca kapatmayı herkes ister. Öncelikle konuya zayıf kadınlar nasıl giyinmeli sorusuyla başlıyoruz.

Tesettürlü zayıf kadınlar nasıl giyinmeli?

Zayıf kadınlar kilolu kadınlara göre giyim konusunda biraz daha şanslı gibiler. Zayıf kadınlara kolayca şık görünmenin tarifini veriyoruz. Öncelikle vücut hatlarınız çok zayıf ise dikkat etmeniz gereken ilk şey daha bol kıyafetler tercih etmeniz. Salaş modeller vücut hatlarınızın inceliğini gizleyecektir. Aynı şekilde pantolon seçiminde bulunurken dar paçalı pantolonlar yerine bot paça ya da ispanyol paça pantolonlar tercih etmeniz size daha uygun olacaktır. Kilolu kadınların uzak durduğu yatay çizgili kıyafetler size çok uygundur. Rahatça giyip kombinleyebilirsiniz. Aynı şekilde elbise seçiminde ince kumaşlar yerine A kesim ya da kalın kumaşlar sizi daha dolgun gösterecektir.

Tesettürde kilolu kadınlar nasıl giyinmeli?

Zayıf kadınlara göre kilolu kadınlar giyimlerinde biraz daha dikkatli olmalılar. Bazen size ne giyerseniz giyin yakışmayacağını düşünürsünüz. Bu sadece kilonuzla alakalı değil kombin tercihlerinizle de alakalıdır. Verdiğimiz tüyolara uymanız durumunda dış görünüşünüzün hızla değiştiğini de farkedeceksiniz. Öncelikle sizler her daim koyu tonlarda tercihler yapmalısınız. Özellikle siyah renk vücudunuzu olduğundan daha ince gösterecektir. Eğer kusurlu ya da kilolu bölgeniz üst kısmınızsa üst kıyafetlerinizde koyu tonlar, alt kısmınızsa alt kıyafetlerinizde koyu tonlar tercih etmeniz yararınıza olacaktır. 2 parça kıyafetler kullandığınızda bir tonun koyu bir tonun daha açık olması da sizi olduğunuzdan ince ve uzun gösterir. Zayıf kadınların aksine sizin kıyafetlerinizin çizgileri dikine olmalıdır. Daha ince çizgili ve dikine çizgili kıyafetler sizi olduğunuzda ince gösterir. Kısa tunikler yerine uzun tunikler tercih etmek, aksesuarlarınızı minimal tutmak ve kalın kumaşlardan uzak durmak dış görünümünüzü olumlu yönde değiştirecek küçük dokunuşlardır.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

3 Comments

    • adı harun olanı da ilk kez görüyorum. düşündüğüm şey mi yoksa 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir