Lila Rengi Nasıl Kombinlenir? Uyumlu Renkler Nedir?

Bir çok kadın pastel renkleri sever. Pembe pastel renkler arasında en klasikleşmiş renk olsa da son yılların favorisi kesinlikle lila. Gerek içeriğinde mevcut olan pembe tonları gerek eflatuna kaçan yanar dönerli rengiyle ilgi çeken lila, kıyafetlerimize renk katmaya da devam ediyor. Eğer siz de lila rengi seviyor, kıyafetlerinizde tercih ediyor fakat nasıl kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Lilayla Tesettür Elbise kombinleri

İçinde bulunduğumuz sezonla birlikte modacıların ortaklaşa verdiği karar lila rengin en trend renk olacağı. Gerek huzur veren bir renk olması gerekse pastel renklerin en sıradışı tonu olması nedeniyle kişiye mutluluk ve yaşam enerjisi veren bir renk bu. Dilerseniz tesettür giyimde bu rengi, fotoğraftaki gibi tek renk tek ton olarak da kombinleyebilirsiniz. Kolları ve etek ucu volanlı olan bir elbiseyi kendi başına tercih ederek bu tonlarda şal ve aksesuar kullanımıyla takım hale getirebilir, kendinizi bir peri masalının içinde gibi hissedebilirsiniz.

Hangi renklerle uyumludur?

Lila rengi kendi başına kullanmayı sevseniz de başka renklerle de kombinlemeniz gerekebilir. Asıl sorun bu noktada başlıyor gibi görünüyor. Kadınların lila rengi tercih etmemelerinin en başlıca nedeni hangi renkle kombinleyeceklerini bilememeleri oluyor genelde. Fotoğraftaki ilk kombinde gördüğünüz gibi lila rengi tuniklerinizi asker yeşili tonlarındaki pantolonlarla rahatça kombinleyebilirsiniz. Buna ek olarak bej renkte gayet uygun olacaktır. Dilerseniz pantolonunuzla şalınızı aynı tonlarda seçerek uyumlu bir kombin de yaratabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey eğer bej ya da asker yeşili gibi griye yakın tonlarla kombinleyecekseniz, seçtiğiniz lila tonlarının daha pastel olması, canlı bir lila tonu olmamasıdır.

Elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir?

Lila renk oldukça pastel bir ton olduğundan bu rengin ayakkabısı da soft renklerde olmalıdır. Bej rengi ya da kirli beyaz tonundaki ayakkabılar oldukça uygun olacaktır. Dilerseniz lilaya daha yakın olması açısından açık pembe rengi de tercih edebilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir