Oturma Odası Dekorasyonu için 8 Öneri

Oturma odaları evde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerin başında geliyor. Eğer oturma odanızdaki boşlukları modern ve çık bir şekilde dekore etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte oturma odalarınız için dekorasyon önerileri:

Rahat bir oturma alanı oluşturun.

Öncelikle eğer alanınız küçükse ve siz rahat bir ortam oluşturmak istiyorsanız fazla büyük olmayan kanepe ya da sedir seçmelisiniz. Özellikle açık renkli mobilyalar odanızı olduğundan daha büyük gösterecektir. Dilerseniz açık renk ve tek renk olan koltuklarınızı üzerine koyacağınız renkli yastıklarla hareketli hale getirebilirsiniz.

Hafif mobilyalar tercih edin.

Kolay taşınabilen ve dilediğinizde yerini değiştirebildiğiniz mobilyalar hayatınızı kolaylaştırır.

Orta sehpayı ihmal etmeyin.

Oturma odanızı konforlu hale getirmek için gerektiğinde çayınızı kahvenizi ya da okuduğunuz kitabı vs bırakabileceğiniz bir orta sehpa şart. Hem dekoratif olarak hem de kullanım kolaylığı açısından çok avantajlı bir eşya.

Duvarda canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin.

Eğer eğlenceli ve enerjik bir oda istiyorsanız canlı mavi ya da yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tip renkler kullandığınızda mobilyalarınız bej ya da krem gibi renkler olursa daha iyi duracaktır.

Sandıklı pufa başvurun.

Rahatına düşkün beylerin favorisi olan puflar sandıklı olmaları nedeniyle fazla eşyayı da toplarlar. Hem rahatlığı hem de depo görevi görüyor olması açısından tercih edilebilir bir mobilya.

Aydınlatmaya önem verin.

Evinizi güzel gösteren en önemli şey ışık. Lambader ya da spot lambalar gibi ışık ürünleri kullanarak evinizi daha şık ve sıcak gösterebilirsiniz.

Çiçeklerle canlılık katın.

Dekoratif saksıların içine yerleştirdiğiniz çiçeklerle oturma odanız bir yaz bahçesine dönüşecektir.

Duvar aksesuarlarıyla ortamı hareketlendirin.

Duvarınızda yer vereceğiniz küçük süsler ve tablolar odanızın tüm havasını değiştirecektir. Ayrıca evinizi, yerden tasarruf ederek dekore etmek için de güzel bir yol.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir