Gri Saç Renkleri ve Gri Saç Renk Önerileri

Gri saç rengi birkaç yıl önce yaşı büyük kişiler tarafından bile kaçınılan bir şeydi. Kim derdi ki gün gelecek ve gri saçlara sahip olmak için kuaförlerin yolunu aşındıracağız. Birkaç sezon önce değişen saç modasıyla birlikte ilk olarak neonlar girdi hayatımıza. Bir zamanlar oldukça marjinal sayılan neonlar o kadar sevildi ve uygulandı ki zamanla yerini daha pastel renklere bıraktı. Bu pastel renkler arasında en cesuru ise kuşkusuz griler. 2016 yılında popüler olan ve hala popülerliğini koruyan gri saç modası mutlaka sizin de dikkatinizi çekmiştir. Özellikle teenage’ler tarafından ilgi gören bu saç modası popülerliğini de beraberinde getirdi. Beyaz saç öncesinde her kadını tedirgin ederken zamanla sevilen hatta uygulanan bir şey oldu. Her yaşa ait ayrı güzellikler olduğu olgusunu da beraberinde getiren bu saç modası getirdiği marjinallikle birlikte hem çok seviliyor hem de her yaşa çok yakışıyor.

gri saç rengi

Gri saç modası denince aklınıza düz bir gri rengi gelmesin. Grinin her tonuna yer verilen bu saç modasında dilediğiniz tonu seçebilir ve uygulayabilirsiniz. Dilerseniz tüm saçınızı gri yapabilir dilerseniz sadece uç kısımlarına uygulatabilirsiniz. Beyaza yakın olan soluk gri sizi uygulama sırasında biraz tedirgin edebilir. Bunun nedeni cildinizi olduğunuzdan açık göstermesidir. Bu oldukça doğal ve giderilebilecek bir durum. Gri saçlarınızla birlikte uygulayabileceğiniz sıcak makyaj ve koyu renk ruj uygulaması yüzünüze renk getirecek ve sizi etkileyici bir imaja bürüyecektir.

gri_sac_rengi

Eğer gri saça merak saldıysanız fakat hangi tonu seçmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız bu yazımızda yer vereceğimiz fotoğraflar size yardımcı olabilir. Birbirinden farklı gri tonları ve farklı makyaj uygulamaları ile göreceğiniz aşağıdaki fotoğraflar arasında kendinize en yakın olanı bulabilir ve onay uygun olarak ton seçimine karar verebilirsiniz.

gri saç rengi

gri saç rengi

gri saç rengi

gri saç rengi

gri saç rengi

gri saç rengi

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir