Genç Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

20’li yaşlarda saç rengi değişikliği toka değiştirmek kadar kolay gelir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte bu tip kararlar daha zor verilir olur. Bu durumda saç yapısının zayıflaması, hacminin azalması gibi durumlar da etkilidir kuşkusuz. Yaşın ilerlemesiyle hücre kalitesinin düşmesi sonucu iyi beslenemeyen saçlar kuru, cansız bir görünüme sahip olmaya başlar. Düzenli saç bakımı ve doğru renk tercihiyle bu sorundan kurtulmak da mümkün tabii. Emma Stone’un daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmak için tercih ettiği saç renkleri size de ilham verebilir.

genc-gosteren-sac-renkleri

Genç Göstermenizi Sağlayacak Saç Renkleri

Doğru saç rengini seçmeniz durumunda olduğunuzdan 5 yaş daha genç göstermeniz oldukça mümkün. Saçlarınızdaki beyazlardan kurtulmak için boya uygulamasının yanı sıra size uygun bir saç modeli ve saç rengiyle de daha genç gösterebilirsiniz. Cilt renginize ve göz renginize uygun saç renkleri sizi hem daha dinç hem de daha sağlıklı gösterecektir. Doğru rengi bulduktan sonra tercih edeceğiniz doğru saç kesimiyle oldukça canlı bir görünüme kavuşursunuz.

Kahverengi Saç Renkleri

Kahverengi ve toprak tonları, bir saçın sahip olabileceği en doğal saç renkleridir. Doğal bir görünüme kavuşan saçlar sizi olduğunuzdan canlı ve dinç gösterecektir.

 

kumral_sac_rengi

kumral saç rengi

Zaten kahverengi ya da koyu tonlarda saç renklerine sahipseniz yapabileceğiniz en güzel şey saçlarınızı mevcut olandan birkaç ton açığa dönüştürmektir. Yüzünüzü canlı ve ışıltılı gösterecek toprak tonlarının yanı sıra çikolata kahve, kızıl ve kumral renkler de sizi olduğunuzda genç gösterecektir.

Kızıl Kahveler

çikolata kahve saç rengi

cikolata_kahve_sac_rengi_a5db9a572c

Bir çok kadın tarafında cesur bulunan kızıl rengin de yaşınızı küçük göstermek gibi bir etkisi var. Canlı ve parıltılı bir kızıl hem göz renginizi ortaya çıkartacak hem de cildinizi bebeksi bir görünüme kavuşturacaktır.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir