Tarçın Bakır Saç Renkleri ve Boya Numaraları

Kış mevsimi geldi çattı. Havalar soğudu, içimizi ısıtacak şeylere ihtiyacımız olmaya başladı. Kışla özdeşleşen tarçın da saçlarda çoktan yerini aldı. Cildinize ışıltı ve parlaklık verirken içinizi ısıtacak bir saç rengi olan tarçın bakır çoktan gönüllere taht kurdu. Cildinizi olduğundan daha sağlıklı ve canlı gösterecek olan bu rengin ülkemizdeki temsilcisi Azra Akın idi. Uzunca bir dönem severek kullandığı bu rengi kahverengi için terk etmiş olsa da saçlarınız soluk ve mat görünmeye başladıysa bu renk tam size göre demektir.

bakir-tarcin-sac-rengi tarcin-bakir-sac-modeli

Saçlarınızı Evde Bu Renge Nasıl Boyarsınız?

Boyama işlemi aşaması diğer saç boyama işlemlerinden farklı olmasa da öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle bu rengi boyamanın en zor kısmı kendi saç renginiz. Yani kendi saç renginize bağlı olarak elde ettiğiniz tarçın bakır renginin tonu da değişecek demektir. Eğer saçlarınız boyalı ve koyu renkse fotoğrafta gördüğünüz tarçın bakır tonuna ulaşmak oldukça zor olacaktır. Bu aşamada saçlarınıza açma işlemi gerekebilir ve bu konuda kuaförünüzden yardım almanız gerekebilir. Eğer saçlarınız açık renk ise işiniz oldukça kolay olacaktır.

Tarçın Bakır Saç Boyası Numarası

tarcin-bakir-rengi

Saçlarınız sarı ya da daha açık bir renk tonunda ise doğrudan boyamanız yeterli olacaktır. Zaten açık renk oldukları için açma işlemi gerekmez. Bu durumda Loreal markasına ait 7,43 numaralı tarçın bakır rengini satın alabilir ve kendiniz evde kolayca boyayabilirsiniz.

Tarçın Bakır Saçlar

Bu renk tahmin edebileceğiniz gibi öncelikli olarak beyaz tenli kişilere yakışıyor. Beyaz tenli olup orta yaşlı olan kadınlarda daha genç ve canlı göstermesi nedeniyle tercih edilen bu saç rengi, eğer renkli gözlere sahipseniz daha ilgi çekici hale geliyor. Eğer ben beyaz tenli değil buğday tenliyim, boyatmayayım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tarçın bakırı buğday tenle ve hatta bronz tenle bile güzel görünen bir saç rengi. Dikkat etmeniz gereken konu ten renginiz koyu tonlara doğruysa tarçın bakırın da koyu tonlarını tercih etmeniz gerektiği.

tarçın bakır saç renkleri

tarçın bakır saç renkleri

tarcin-bakir-sac-rengi tarcin-bakir-sac-rengleri tarcin-bakir-sac

 

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir