Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken dikkat etmeniz en önemli konulardan biri yüz şeklinizdir. Yüz şeklinize uygun makyaj yapmanın yanı sıra yüzünüzde beğenmediğiniz özellikler var ise de onları ortadan kaldırabilirsiniz. Bu yazımızda size gözlerinin küçüklüğünden yakınan kadınların çok işine yarayacak, gözleri büyük gösteren makyaj hilelerinden bahsedeceğiz. Normal büyüklükteki gözlere de sahip olsanız gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız da kullanabilirsiniz.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Her yüz tipine olduğu gibi her göz tipine de uygun makyaj teknikleri vardır. Bir yüz ya da göz şekline uygulanan makyaj bir başkasında iyi ve hatta hatalı durabilir. Bu nedenle bu yazımızda daha genel makyaj hilelerinden bahsedeceğiz. Öncelikle gözlerinizi büyük göstermek için uygulayabileceğiniz bir sürü teknik olduğunu bilmelisiniz. Yüzünüzün ifadesini etkileyen en önemli unsur kaşlarınızdır.

Kaş Makyajı

Kaşlarınızın şekli kaş yapınıza ve kaşlarınızın sıklığına göre değişkenlik gösterir. Düzgün ve güzel bir göz makyajı yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk konu kaşlarınız seyrekse netleştirmeniz gerektiğidir. Bunun için kaş kalemi ya da kaş farı kullanabilirsiniz.

Gözlere Boyut Eklemek

Yumuşak dokulu mat bir görünüme sahip bir far ile gözlerinize derinlik katabilir ve olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gözlerinizi büyük göstermek için tercih edebileceğiniz far rengi gül rengidir.

Gözlere Işıltı Katmak

Gözlerinizi olduğundan büyük gösterecek bir başka etken de gözlerinizin iç kısımlarına uygulayacağınız yansımalı farlardır.

Gözlerde Bütünlük

Göz kapaklarınıza uygulayacağını nötr renkteki farlar da gözlerinizi büyük gösterecektir.

Göz İçi Makyajında Açık Tonlar Kullanılmalı

Gözünüzün içerisine çektiğiniz siyah ya da kahve tonlarındaki eyelinerlar gözlerinizin daha küçük görünmesini sağlar. Bu nedenle bundan uzak durmalısınız. Aynı şekilde pek sevilmese de alt kirpiklere rimel uygulaması da gözlerinizi daha büyük gösterecektir.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir