Gelinler İçin En Güzel Düğün Makyajı Modelleri

Gelinlik seçimi, ayakkabı, mekan hazırlıkları, saç modeli derken en önemli kısım hep sona kalır. Düğün makyajı, gelinlik seçimi kadar önem verilmesi gereken bir konu. Düğün makyajınıza hala karar veremediyseniz ve sizin için zaman gitgide daralıyorsa bu yazımız size ilaç gibi gelecek.

Düğün Makyajı

Düğün makyajı son ana bırakılmayacak kadar önemli bir konu. Son ana kadar karar vermeden beklenen düğün makyajları genellikle hazin sonlanıyor. Eğer sizde korkunç bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız düğününüz öncesinde mutlaka makyaj provası yapmalısınız. En azından makyajınızı kime yaptıracağınıza, ne tür bir makyaj istediğinize ve ne tonları kulanacağınıza karar vermelisiniz. Bunun haricinde tabii ki makyajınızda dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

Göz Makyajınızı Göz Renginize Uygun Seçin

Göz makyajınızı yaparken mutlaka göz renginize uygun bir trend seçin. Gözlerinizi ön plana çıkartmak için bundan daha kolay bir yöntem olamaz. Yeşil ya da ela gözlüyseniz kahverengi tonları, mavi gözlüyseniz pembe tonları, kahverengi ya da siyah gözlüyseniz pudra tonları makyajınızda oldukça şık duracaktır.

Ten Renginizi Dikkate Alın

Göz renginiz kadar dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise ten renginiz. Makyajınızda yer vereceğiniz renkleri seçerken ten renginizi de dikkate almalısınız. Beyaz tenliyseniz şeftali ya da pembe tonlarını tercih etmeniz yararlı olacaktır. Esmerseniz ya da buğday tonlarında bir cilt tonuna sahipseniz toprak renkleri gibi koyu renkleri de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Çok cancanlı ve renkli tonlar tercih etmemenizde fayda var yine de. Cilt renginiz gibi saçlarınızda koyu tonlardaysa ruj seçiminde canlı bir renge yer verebilirsiniz.

Abartıdan Uzak Durun

Bu günün sizin için çok özel olduğunu biliyoruz. Bu nedenle heyecana kapılıp fazla gösteriş isteğine düşmeyin. Makyajınızda olabildiğince abartıdan uzak durun. Sade ve şık bir görünüm sizi daha güzel gösterecek ve ilerleyen zamanlarda fotoğraflarınıza baktığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir