Göz Kalemi Alta Nasıl Çekilir?

Makyaj kadınların güzelliklerinin en önemli silahlarından biri. Makyaj konusunda iyi bir kadının güzelliğindeki hiçbir kusuru fark etmek mümkün değil. Makyajın bir çok aşaması olsa da en önemli kısımlarından biri göz makyajı. Yüzünüzü ve güzelliğinizi ortaya çıkartan göz makyajı uzun kirpikler ve alımlı gözlerle birlikte daha da güzel görünmenizi sağlar. Peki göz makyajınızda hangi teknikleri kullanıyorsunuz ve bunlar doğru mu? Bu yazımızda size göz makyajının en önem verilen adımlarından biri olan göz kalemi uygulamasından bahsedeceğiz. Eğer göz kaleminizi alt kirpik diplerinize uygulamakta zorlanıyorsanız bu yazımızdaki adımları uygulamanız halinde bu dertten kurtulacaksınız. Öncelikle önerimiz göz kaleminizi uygularken göz altınızı parmağınızla hafifçe alta doğru çekin. Böylece göz altı çizginiz belirginleşecek kalemi uygulamak daha kolay bir hal alacaktır. Bu uygulamayı yaparken göz kaleminizin ucunun tamamen açık olduğundan ve pütürlü parça kalmadığından emin olmanız gerekir. Aksi takdirde ya çizgi düz olmayacaktır ya da gözaltınıza zarar verebilirsiniz istemeden de olsa. Aynı şekilde kaleminizin ucunda topaklanma var ise bu gözünüze kaçarak gözlerinizin yaşarmasına da neden olabilir.

Göz kalemi uygularken kusurlarınızı kapatacak bazı unsurlar da vardır. Eğer gözleriniz küçükse ve daha büyük görünsünler istiyorsanız göz altlarınıza açık renklerde kalem uygulayabilirsiniz. Bu uygulama gözlerinizi daha büyük gösterecektir. Buna eş olarak kirpik diplerinize uygulayacağınız koyu renkli kalem uygulaması ise kirpiklerinizi daha uzun gösterir. Göz kaleminizin çabuk akmasından rahatsızsanız kalem uygulamasının altına cilt tonunuzla uyumlu kapatıcılar kullanabilirsiniz. Bu uygulama göz kaleminizin akmasını engeller.

Göz Kalemi Çekmenin Püf Noktaları

Yukarıda bahsettiğimiz duruma rağmen göz kaleminiz akıyorsa kremsi yapıda ve yağlı kalemleri tercih etmenizi öneririz. Bu tip kalemler cildinize daha rahat tutunur ve kolay kolay akmaz. Dilerseniz göz altınıza çektiğiniz kalemi kulak çubuğu yardımıyla muntazam şekilde de dağıtabilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir