Tesettür Kıyafetlerle Çantaları Nasıl Kombinlenir?

Kıyafetlerimiz kadar çanta tercihiniz de sizin giyim tarzınızı yansıtır. Kıyafetlerinizi ve kombininizi tamamlayan çantalar, giysilerinize şıklık ve farklı bir bakış açısı getirir. Bu neden çanta seçimi çok önemlidir ve doğru çantayı doğru kıyafetlerle kombinlemeniz gerekir. Kadın giyiminde genel olarak özen gösterilen çantalar tesettür giyimin de baştacı.

Çantanız ile kıyafetinize bambaşka bir hava katmak mümkün. Sade bir gömlek bile giymiş olsanız öyle bir çanta seçersiniz ki o basit gömlek farklı ve gözalıcı bir tarza bürünür. Aynı şekilde uzun bir pileli etek giydiyseniz üzerine alacağınız zincir askılı bir çanta ile tarzınızı sıkıcılıktan kurtarıp daha spor ve hippi bir tarza kavuşabilirsiniz. Aynı şekilde sıradan ve düz bir bluzu boncuk işlemeli omuz askılı bir çanta ile kombinlerseniz hem kıyafetinize hareket vermiş olursunuz hem de daha genç bir stile kavuşursunuz. Özellikle içinde bulunduğumuz bahar aylarında moda çapraz askılı çantalar. Eğer siz de modaya uyum sağlamak istiyorsanız çanta seçiminizi bu yönde yapmalısınız.

Bu senenin moda çantaları arasında yer alan çapraz çantaları dilerseniz salaş bir bluz ve ispanyol paça pantolonlarla da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde salaş elbise tercihinde bulunuyorsanız bu çantaları kombinleyebilirsiniz. Hem rahat olması hem de trend olması nedeniyle tercih etmeniz gereken bu çantaların rengarenk seçimler yaparak dolabınızı şenlendirebilirsiniz. Çapraz çantaların yanı sıra bu sene büyük boy tote çantalar da oldukça popüler. Günlük kullanımlarda özellikle kadınlar tarafından çokca tercih edilen bu çantaları tuniklerinizle ya da dilediğiniz pantolon modelleriyle kullanabilirsiniz. Özellikle çalışma hayatında olan tesettürlü kadınlar ceket pantolon takımlarıyla birlikte oldukça zarif duran zarf çantalar kullanabilirsiniz. Eğer şık bir davete katılacak ve tür bir çanta kullanacağınızı bilmiyorsanız size önerimiz portfoy çantalar olacak. Abiyelerinizle rahat rahat kullanabileceğiniz bu çantalar arasında kıyafetinizle uyumlu olacak şekilde dilerseniz simli modelleri, dilerseniz de dantelli modelleri tercih edebilirsiniz.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

  1. Tesettür kıyafetlerle bu tür çantalar kombinleyecekseniz mutlaka bir altın ya da gümüş takı takmalısınız… Özellikle şık bir kolye ve bileklik tarzınızı güzelleştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir