Sadece Esmerlerin Anlayabileceği 3 Saç Sorunu

Saç rengimizi dilediğiniz zaman dilediğimiz şekilde değiştirebilsek de ten rengimiz ve göz rengimiz için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Esmerler sarışınlara, sarışınlar esmerlere özenir. Elinizden gelen değişikliği yapsanız da bazı şeylere değiştirmek imkansız. Her ten renginin olduğu gibi her saç renginin de bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Eğer koyu renk saçlara sahipseniz diğer saç renklerine sahip kişilerden daha farklı sorunlarınız var demektir. İşte karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar:

Örgü Modelleri Sizin İçin Hayalkırıklığı Demektir

esmer-sac-orgusu

Son sezonlarda oldukça popüler olan örgü modelleri koyu renk saçlarda adeta görünmezlik iksirine dönüşüyor. Belki de uzun süreler uğraşıp yaptığınız bu örgü modelleri koyu renk saçınızda hiç görünmeyecektir. Örgü modellerinin açık renk saçlarda daha net görünüyor olması haksızlık gibi gelebilir fakat maalesef gerçek.

Backgroundu Siyah Olan Fotoğraflarda Saçınız Yokmuş Gibi Görünür

Özellikle gece dışarıya çıkarken saçlarımız için daha özenli oluruz. Ne var ki koyu saç renklerine sahipseniz backgroundu siyah olan bir fotoğrafta saçınız yokmuş gibi çıkmak kaçınılmaz. Arka plana bağlı olmakla birlikte koyu renk bir kıyafetin üzerine dökülen saçlarınız da yokmuş gibi görünecektir. Fotoğraf üzerinde editleme işine girişseniz ya yüzünüz parlayacaktır ya da saçlarınız olduğundan daha koyu olacaktır. Bu nedenle bunun en basit çözümü fotoğraf çekilirken açık renk bir arka plan tercih etmeniz.

Saç Tonunuzu Açtırmak Tam Bir Çiledir

sac-acici

Özellikle yaz aylarında çok popüler olan pembe, mavi ve yeşil tonlarına sahip saçlar sizin için imkansıza yakın. Bırakın bu cesur renkleri saçlarınızın tonunu birkaç ton açtırmak için bile kutu kutu açıcı kullanmak gerekir. Bu da doğal olarak yıpranmış saçlar olarak geri döner size. Oysaki sadece birkaç ton açık renk saçlara sahip olmak bu kadar zor olmamalı. Yaşadığınız tüm bu sorunlara rağmen doğal koyu renk saçlara sahip olmanın güzelliğini her daim hissetmek de sizin elinizde.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir