En Çok Tercih Edilen Saç Örgüsü Modelleri 2019

Dışarıya çıkarken, işe, okula giderken her daim ilk aklımıza gelen soru: peki saçlarım? Saçlara model vermek, güzel görünecekleri hale getirmek gerçekten zor biliyoruz. Sizi bu dertten biraz olsun kurtaracak bir saç modeliyle karşınızdayız bugün. Hem yapımı kolay hem de kullanışlı olan bu modelleri sizler için derledik.

1-Taçlı-Örgü-Gelin-Saçı

Bu örgüyü artık bilmeyenimiz yoktur. Balıksırtı örgüsünün klasik duruşundan öte yandan başlayarak yapılan bu tarzı çok moda son zamanlarda. Özellikle yaz aylarında bolca tercih edilen bu modeli dilerseniz saç aksesuarlarınızla da tamamlayabilirsiniz. Fotoğraftaki altın yapraklı taç bu senenin favori ürünlerinden. Yunan esintileri taşıyan bu aksesuarı beyaz elbisenizle kombinleyebilir, sıcak yaz akşamlarınızda göz kamaştırabilirsiniz.

2-dantel-orgulu-topuz-sac-modeli-2

Balıksırtı örgü, örgü severler arasında her geçen gün biraz daha popüler hale geliyor. Bu fotoğraftaki modelde de balıksırtı örgü kullanılmış. Örgünün yönü kullanılarak kalp şekli verilmiş bu model Sevgililer gününde çok güzel olmaz mı?

3C5B250CC7D48D60D8196D4E66E7BFBD821E333892E59C90332^pimgpsh_fullsize_distr

Yukarıdaki modeller bana göre değil, ben daha klasik şeylerden hoşlanıyorum diyenleri de unutmadık. Klasik fakat spor tarzındaki bu saç modeli hem örgü hem topuzun karışımı. Son günlerde popülerleşen topuz tokalarıyla saçınızı topladıktan sonra, ayırdığınız bir tutam saçı örerek topuzun çevresine doluyoruz. Aslında bu kadar basit bir saç modeli. Dilerseniz bu modeli yoğun makyajla gece gezmelerinde yada doğal bir makyajla günlük hayatınızda kullanabilirsiniz.

408CEDDCA7FAC9C5BDD0A3E13B0DCC917F1923FF738B2CB507F^pimgpsh_fullsize_distr

Son olarak günlük hayatta çok nadir rastladığımız mısır örgüsünden yapılmış bir modeli görüyoruz. Bu örgüyü ister sık ister gevşek bırakarak dilediğiniz aksesuarla kullanabilirsiniz. Saçınıza ayıracağınız birkaç dakika ile gününüzü kurtarmak istiyorsanız güne başlamadan bu yazımızı okumayı unutmayın.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

One Comment

  1. Modeller gerçekten başarılı olmuş, bir tanesini özellikle çok beğendim. Ama bence bu saç yapımı gereksiz bir şey, hiç biri kızların ev topuzunun yerini tutmuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir