Ela Göz Rengine Sahip Kadınlar İçin Saç Rengi Önerileri

Saçlarınızda değişikliğe gitmek istiyor fakat ne tür bir değişiklik yapacağınıza karar veremiyorsanız doğru yerdesiniz. Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli şey göz renginiz olmalı. Eğer ela gözlere sahipseniz ten renginizi de göz önüne almalısınız. Eğer gözleriniz ela renk cilt renginiz sarı ise sıcak, beyaz tenli iseniz soğuk olarak nitelendirilir. Saç rengi seçerken göz renginiz kadar cilt renginizi de göz önüne almalısınız.

Ela Gözle Uyumlu Saç Renkleri

Bu yazımızda size ela gözlü kadınların tercih edebileceği saç renklerinden bahsedeceğiz.

Soğuk Cilt Tonuna Sahip Kadınlar İçin Saç Rengi Önerisi

ela-goz-icin-karamel-sac-rengi

Gözleriniz ela renkse ve cilt tonunuz sarı ya da buğday ise soğuk bir tona sahipsiniz demektir. Bu tip durumlarda tercih etmeniz gereken saç renkleri karamel, şampanya ve altın sarısıdır. Bu saç renkleri teninizle uyum içerisinde olacak, göz renginizi daha çok ortaya çıkartacaktır.

ela-goz-icin-altin-sarisi-sac

Soğuk renge sahip kişiler dilerlerse kumral ya da açık kahverengi gibi renkleri de uygulayabilirler.

ela-goze-kumral-sac-rengi

Eğer cilt renginizin soluk olduğunu ve sizi solgun gösterdiğini düşünüyorsanız karamel ya da çilek sarısı gibi renkleri uygulayabilirsiniz saçlarınızda. Bu renkler yüzünüzü daha canlı ve sıcak gösterecektir. Uzak durmanız gereken renkler genellikle küllü ve buğday sarısı gibi renkler. Bu renkler sizi olduğunuzdan da soluk gösterir ve yaşlı br görünüm verir.

ela-goze-cilek-sarisi-sac-rengi

Sıcak Cilt Tonuna Sahip Kadınlar İçin Saç Rengi Önerileri

Ela renkli gözlere sahipseniz ve cilt tonunuz sıcaksa tüm kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz demektir. Kahverenginin en güzel hali olan çikolata kahve, tarçın bakır ve kestane rengi de size çok yakışacak, gözlerinizle muhteşem bir uyum içinde olacaktır.

ela-goze-kahve-sacKahve tonlarından sıkıldıysanız ve farklı bir ton arayışındaysanız da size önerimiz kızıl kahve olacak. Hem gözlerinizi ortaya çıkartacak hem de saçlarınızda güneşle birlikte ışıldayacak bir dokunuş yaratacaktır.

ela-goze-karamel-sac-rengi-golgeler ela-goze-kizil-kahve-sac-rengi

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

3 Comments

  1. Ela gözlü bayanlar için oldukça etkili saç modelleri bulunmakta, bu saç modelleri arasında bana sorarsanız en etkili saç rengi siyah saç rengi çok müthiş bir görüntü sağlıyor.

  2. Bugday tenli ela gözlü biriyim saçlarım sarı pilatin yakın ama bu rengi azcik koyulastirmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir