Doğal Dalgalı Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Her kadın güzel saçlara sahip olmak ister. Düz saça sahip kişiler dalgalı saç isterken, dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olanlar ise saçlarının düz olmasını ister. Düz bir saça sahip olmak düzleştiriciler vasıtasıyla oldukça kolayken, doğal dalgalı saçlara sahip olmak oldukça zor. Bu yazımızda size, saçlarınızı yıpratmadan ve kırmadan nasıl doğal dalgalara sahip olabileceğinizden bahsedeceğiz.

dogal-sac-modelleri-620x620

Saçlarınız düzse ve doğal dalgalara sahip olsun istiyorsanız deneyebileceğiniz ilk yöntem at kuyruğu yöntemi. Bunun için öncelikle saçlarınızı sıkıca tepeden toplayın. Saçlarınızın yoğunluğuna göre at kuyruğunuzu 2 ya da 3 parçaya ayırın. Ayırdığınız saç tutamlarını saç maşası ile sararak bir süre bekleyin. Tüm at kuyruğunuza aynı işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızı açın ve saçlarınızı parmaklarınız vasıtasıyla ayırın. Bu şekilde geniş ve doğal dalgalara sahip olabilirsiniz. Dalgalarınızın daha uzun süreli olmasını istiyorsanız saç spreyi ile sabitleyebilirsiniz.

dogal-dalgali-sac-nasil-yapilir-588x1024

Dalgalı saçlara sahip olmanın en bilinen yolu örgüler. Duş sonrası ıslak saçlarınızı havlu yardımıyla hafifce kuruttuktan sonra saç köpüğü uygulayabilirsiniz. Sonrasında dilediğiniz incelikte ya da kalınlıkta saçlarınızı örün. Akşam saatlerinde yaptığınız bu örgüleri sabah saatlerinde çözdüğünüzde muhteşem dalgalı saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Gün içinde kalıcılığını arttırmak isterseniz saçlarınız kuruyana kadar örgüleri bekletmekte fayda var. Evden hızlıca çıkmanız gereken bir durum varsa ıslak saçlarınızı ördükten sonra fön makinasıyla kurutabilir, hızlı şekilde doğal dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.

dogal-sac-dalgasi-nasil-yapilir-620x1080

Düz saçlı kadınlar tarafından bolca tercih edilen bir başka yöntem de saç maşası ile yapılan doğal dalgalı saçlar. Saçlarınızı parçalara ayırarak saç maşasına sardığınızda saçlarınız doğal dalgalara sahip olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken şey saçlarınızı maşaya çok sık olacak şekilde sarmamak. Çok sıkı şekilde sarmanız durumunda maşanın keskin kenarları saçlarınıza etki edecek ve kıvrık görünecektir. Saç maşası kullanırken yeterli miktarda beklemeye ve saçlarınızı yakmamaya özen gösterin.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir