Abiye Giyime Uyan Popüler Topuz Saç Modelleri

Abiye elbiseler kadınlar için özel davetlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. En çok tercih edilen kıyafetler arasında önemli bir yere sahip olan bu kıyafetlerle saçları birbirine uydurmak gerçekten zor. Düğün, nişan, doğum günü, kokteyl gibi özel günlerimizde kullandığımız bu elbiselere uyacak saç modelini bulmakta zorlanıyorsanız bu yazı tam size göre. Elbisenize uyumlu olması gereken saçınızın yanı sıra takı, ayakkabı ve çantanızın da uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Abiye elbiselerle en sık kullanılan saç modeli olan topuzları elbisenizin tarzına göre seçebilirsiniz. Kısa bir abiye elbiseyle abartılı topuzlar garip duracağı gibi, abartılı elbiselerle basit topuzlar da garip durur.

topuz-modeleri7

Abiye elbisenizin modeli kadar yaka kısmı da size tercih edeceğiniz saç modeli hakkında tüyolar verir. Straplez bir abiye elbise tercih ettiğinizde dalgalı saçlar kullanılarak yapılmış saç modelleri çok şık duracaktır. Aynı şekilde eğer saçlarınız uzunsa ensenizde sarkacak bir balıksırtı örgü modeli de elbisenizle uyumu içinde olur. Straplez elbiselerde tercih edebileceğiniz topuz modelleri ise dağınık ve dökümlü olanlardır. Sade ve gösterişsiz bir abiye tercih ediyorsanız yukarıdak yapılmış sıkı bir topuz ya da balerin topuzu dediğimiz topuz modelleri uygundur. Ne tarz bir elbise giyerseniz giyin abartılı ve büyük topuzlardan uzak durun. Bu büyük ve abartılı topuzlar vücudunuzu dengesiz ve orantısız gösterecektir.

topuz-modelleri4

Elbiseniz tek omuzlu bir abiyeyse bu asimetrikliğe uygun olarak yan bir topuz tercih edebilirsiniz. Topuzunuzun açık olan omzunuzun tarafında olmasına özen gösterin. Uzun kollu bir abiye giyecekseniz ensenizi açıkta bırakacak ve yüksek bir topuz tercih etmeyi unutmayın. Ne tür bir elbise giyerseniz giyin, saçlarınız için fazlaca düşünmeden bir karar vermek istiyorsanız her daim en iyi tercih topuzlar olacaktır. Düzgün bir topuz şıklığınıza şıklık katar.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir