Göz Şekline Göre Yeni Makyaj Teknikleri

Her bedenin birbirinden farklı oluşu gibi her yüz şekli de birbirinden farklıdır. Kıyafet seçerken kendimize ve bedenimize yakışacak seçimler yapmaya dikkat ederiz. Aynı şekilde makyaj konusunda da yüz şeklimize uygun tercihlerde bulunuruz. Yüzümüzün en dikkat çeken bölgesi kuşkusuz gözlerimiz. Bakışlarımıza etkili bir dokunuş katmak için göz şekline uygun olacak şekilde makyaj yapmak oldukça önemli. Göz şeklinize uygun olmayacak makyaj tercihinde bulunmak hem farklı görünmenizi hem de yüzünüzün şeklini değiştirir. Güzel ve kusursuz makyaj için göz şeklinize uygun olacak uygulamalarda bulunmanızda fayda var.

makyaj-yapmak-1-768x535

Göz şeklinize göre makyaj yapmaya başlamadan önce öğrenmeniz gereken şey göz şeklinizdir. Öncelikle ne tür bir göz şekline sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Eğer gözleriniz birbirine yakınsa ve aradaki boşluk azsa gözlerinizi daha ayrı göstermek için parlak renkli farlar uygulayabilirsiniz. Özellikle göz pınarlarınıza uygulayacağınız açık renk tonlarındaki farlar hem gözlerinizi büyük gösterir hem de ayrık. Tam tersi olarak gözleriniz birbirine uzaksa yapmanız gereken şey ise gözün iç kısımlarına koyu renk far ve kalemler sürmek. İç kısımlara koyu, dış kısımlara açık renkte uygulayacağınız kalem ve farlar gözlerinizi birbirine daha yakın gösterecektir. Gözleriniz çekikse rimel uygulamasını yoğun tutmak ve gölgeli göz makyajı yapmak gözlerinizi olduğundan daha güzel gösterecektir.

makyaj-teknikleri-768x646

Göz makyajında en zor olarak nitelenen göz şekilleri çukur bir yapıya sahip olanlardır. Çukur gözlere sahip olan kişiler gölgeli makyaj trendlerinden uzak durmalıdırlar. Buna ek olarak açık renk tonlarında ve hatta aydınlık göz makyajları sizin için daha uygundur. Koyu renk göz makyajı uygulamak isterseniz koyu tonlarını tüm göz kapağınıza yaymamaya özen gösterin. Göz kapaklarınız düşükse göz kapağınızın dış sınırına koyu renk uygulamalar yaparak gözlerinizi olduğundan çekik göründükleri bir yapıya sokabilirsiniz. Bu uygulamadan kaş altında aydınlatıcılar kullanmak gözlerinizi daha da ortaya çıkartacaktır.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir