Çamaşır Makinesi Yıkama Yaparken Hareket Ediyor

Çamaşırların elde yıkamaya göre daha tasarruflu ve daha pratik biçimde yıkanmasına yardımcı olan çamaşır makineleri, günümüzde her eve girmeyi başarıyor. Gün içerisinde de sıklıkla kullanılan elektronik cihazlardan birisi olan çamaşır makinelerinin kullanımında dikkatli hareket edilmesi, kullanım performansını ve süresini doğrudan etkilemektedir. Özellikle çamaşır makinesinde herhangi olağandışı bir durum fark edilirse yıkamayı etkilemiyorsa bile mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu tip sorunların başında da çoğu kişinin göz ardı ettiği makinenin sarsıntılı şekilde çalışmasıdır. Çamaşır makinesinin yüksek devir hızında dönüş gerçekleştirme performansı göz önünde bulundurulduğunda sarsıntılı çalışması çok ciddi sorunlara neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezi ile profesyonel yardım alınmalıdır.

Çamaşır makinesinin Sarsıntılı Çalışmasının Nedenleri

Çamaşır makinesi, teknolojisi ve çalışma prensibi gereğince içerisinde yer alan kazanı yüksek devir hızında döndürerek, yıkama ve sıkma fonksiyonlarını yerine getirir. Bu dönüşlerde yüksek devirlerin söz konusu olması çamaşır makineleri açısından dengenin çok önemli bir faktör haline gelmesine neden oluyor. Dolayısıyla çamaşır makinenin bu şekilde sarsıntılı çalışması denge stabilitesinde ciddi bir problem oluşmaya başladığını gösterir. Çamaşır makinesinde dengeyi ve sabitliği sağlayan temel parçalar olan makine taşıyıcı ayaklarının denge arızası, amortisörlerin arızalanması, makine askı yaylarının yerinden çıkması veya işlevini kaybetmesi ihtimalleri devreye girmektedir. Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri bu ilgili parçalara ilişkin gerekli kontrolleri sağlamaktadır.

Çamaşır Makinesinin Sarsıntılı Çalışması Nasıl Önlenir?

Çok sarsıntılı şekilde çalışan çamaşır makinesinde tüketici olarak makinenizin taşıyıcı ayaklarının dengesini kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca makinenizin düz bir zeminde olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu noktada bir sorun tespit edemediyseniz, çözüm sağlamak için Ataşehir Arçelik Servisi merkezine başvuru yapmalısınız. Servis merkezinin uzman teknikerleri çamaşır makinesinin amortisörlerini, askı yaylarını kontrol etmektedir. Çamaşır makinesinin amortisörleri arızalanmış ise yerinden sökülerek, yerine yenisi takılmaktadır. Eğer amortisörlerde bir sorun bulunmuyor ise makinenin askı yaylarının yerinden çıkıp, çıkmadığı kontrol edilir. Yerinden çıkmışsa yerine takılarak sorun çözülür. Ancak askı yaylarının bağlantı noktalarının tahrip olması/kırılmış olması durumunda ya da işlevini yitirmiş olması durumunda yenisiyle değişimi uygulanır. Bu sorunların çözümünden sonra çamaşır makinesini aşırı yüklemeden çalıştırmanızda bu tip sorunların önüne geçmenize yardımcı olur.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir