Yeni Makyaj Trendi: Chorming!

Her gün yeni bir trend ile karşı karşıya kalıyoruz. Kadınlar için oldukça önemli olan makyaj konusu da bu trendlerden payını alıyor. Makyajda çokca yer verilen kontür tekniğinin üzerine strobing, baking gibi tekniklerden ayrı olarak son trend chorming. Eğer strobing tekniğini öğrendiyseniz ve uygulamada sorun yaşamıyorsanız chorming tekniği de size oldukça kolay gelecektir. Chorming tekniğini uygularken sahip olmanız gereken en önemli şey parlak tonlara sahip bir ruj.

yeni-makyaj-trendi-chroming-1-620x413

Chorming tekniğinde amaç strobing tekniğindeki gibi amaç, yüzün belirli bir kısmını aydınlatarak daha sağlıklı, ışıltılı bir görünüme sahip olmak. Aydınlatma işini anladım peki hangi bölgeleri aydınlatacağım diye düşünüyorsanız işte sorunuzun cevabı. Elmacık kemikleri, burun üstü, kaş kemiği, alnın üst kısmı, üst dudak ve çenenin üst kısımları aydınlatmanız gereken noktalar. Chorming tekniği denen bu teknikle nemlendirme özelliği olan bir ruju bu bölgelerinize uygular, makyaj süngerinizle ruju hijyen şekilde dağıtırsanız chorming tekniğini başarı ile uygulamış olursunuz.

yeni-makyaj-trendi-620x427

Kontür uygulamaları her ne kadar zor uygulamalar olarak bilinse de aslında öyle değil. Uygulaması oldukça kolay olan kontür ve chorming teknikleri için çok fazla malzemeye ihtiyaç olmaması da uygulanma özelliğini arttırıyor. Son dönemlerde mat makyajlar popüler olsa da ıslak makyaj görünümleri de yavaş yavaş geri dönüyor. Chorming tekniği de ıslak makyaj uygulamalarını için bilinen ve sevilen bir yöntem.

2016-makyaj-teknikleri-620x617

Chorming tekniği evde kullanılmayan, bir kenarda duran makyaj malzemelerinizi kullanmak için de tercih edilebilecek bir yöntem. Kıyıda köşede kalmış ışıltılı rujlarınız varsa chorming tekniğini kullanarak değerlendirebilirsiniz. Ten rengine yakın olan nude rujlar bu tekniğe en yakışan renkler. Uygulama kolaylığının yanı sıra kuru ciltler için de oldukça faydalı olan bu makyaj trendi daha uzun süreler uygulanacağa benziyor.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

  1. her yenı birgun makyaj stili çıkıyor ama digerlerıde güzel aslında ama buda güzel yanı 🙂
    bunuda beğendım 30.09.2016 tarıhınde bir dügünüm var kesınlıkle bu makyajı denıyecegım bakalım fark edecebileceklermi :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir