Yeni Şapkalı Duvak Modelleri

Klasik duvak anlayışından kurtulup, şık ve modern bir duvak arayışında olanlar için derlediğimiz bu yazı, düğün hazırlıkları yapan gelin adaylarına alternatifler sunuyor. 2016 yılıyla birlikte daha da popüler hale gelecek olan şapkalı duvak modellerine birlikte göz atalım.

1-2016-sapkali-gelinlik-mod-1

Tüm şapkalı duvak modelleri arasında en dikkat çeken model bu. Fransız tarzı büyük bir şapka ve üzerindeki tül detayı düğünü kış aylarına denk gelen gelin adayları için uygun olacaktır. Yan tarafında beyaz çiçek detaylarıyla güçlendirilmiş bu şapkalı duvak modeli uzun kollu gelinlikler ile de tercih edilebilir.

2-şapkalı-Kısa-Duvak-Modelleri

Minik bir şapka ve kısa bir tül ile kombinlenen bu şapkalı duvak modeli sizi Alice in Wonderland’den fırlamışsınız gibi sevimli gösterecek. Bu tip duvak modellerinde saçınızı açık bırakmanız ve dalgalı bir model kullanmanız şapkanın keskin hatlarını yumuşatacak ve sizi daha dikkat çekici kılacaktır.

3duvak-mi-sapka-mi-1

Klasik ve şıklığı bir arada tercih eden gelin adaylarımız için önerdiğimiz bir model var sırada. Daha ağır ve elit görünmek isteyen gelin adaylarına tavsiye edebileceğimiz bu model sert duruşu ile dikkat çekiyor. Bu tip şapkalı duvak modelleriyle ince askılı ve daha narin gelinlik modelleri tercih etmelisiniz. Bol taşlı ve kabarık gelinlik modelleri şapkayla uyumsuz duracak ve göz yoracaktır.

424315jt

İngiliz kraliyet ailesinin de törenlerde bol bol tercih edip kullandığı bu model sizi olduğunuzdan daha büyük ve olgun göstercektir. Asilliği simgeleyen bu şapkalı duvak modeli uç kısmında kullanılan file kumaş detayı ile  aslında bir tokaymış gibi duruyor. Bu tip duvak modellerini saçınıza uygulatırken saçınızı topuz yaptırmalı ve şapkayı başınızın yan tarafına koydurmalısınız.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

One Comment

  1. Şapkalı duvaklar bizden çok Avrupai bir görüntü sergiliyor. Ya da alışık olmadığımız için bizim gözümüze böyle geliyor yani 🙂 Hani kötü mü? Kesinlikle değil. Hele ki o 2. fotoğraf yok mu BAYILDIMM. Ama işte Türkiye’de bu tarz bir şeyle çıksak sahneye, özellikle büyüklerimiz ne der Allah bilir.

    Nineleri falan ise hiç düşünemiyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir