Mutfağınız için Farklı Ada Ünite Önerileri

Evlerimizin belki de en önemli sorunu küçük mutfaklara sahip olmaları. Eğer siz de aynı dertten müzdarip iseniz küçük bir eviniz ve hatta küçük bir mutfağınız varsa size mutfağınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz için bazı önerilerimiz olacak. Mutfaklarınızda ada mutfak esintisi hissettirmek istiyor fakat ada ünite kullanamıyorsanız çözüm bizde. Tezgahınızın önüne koyacağınız uygun boylardaki ahşap masalarla aynı etkiyi yaratmak mümkün.

Geniş bir mutfağınız yok diye üzülmeyin.Eski ahşap bir masayı değerlendirerek siz de ada üniteye sahip olabilirsiniz. Masanızın ayaklarını pudra pembesine boyayarak çok daha sevimli bir hale getirin. Altında raf olan masalar tercih etmeniz fazla eşyalarınızı toplaması açısından önemli. Bu masayı ek tezgah olarak da kullanabileceğinizden gerektiğinde kaldırmak üzere minik dekoratif çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Dilerseniz masanın kenarına ince bir askılık taktırarak havlularınızı da asabilirsiniz.

Küçük mutfağınızın orta kısmına koyacağınız bir ahşap masa ile mutfağınızın havası tamamen değişebilir. Dilerseniz masanın altındaki raflara sepetler koyarak gereksiz mutfak gereçlerini içine de koyabilirsiniz. Masanızın üzerini biblolar ile süslemek daha şık gösterecektir mutfağınızı.

Yatak odanızda kullanmadığınız şifonyerinizin üzerine mermer kestirerek pratik bir ada ünite sahibi olabilirsiniz. Şifonyerin yan kısımlarına tutturacağınız mutfak gereçlerinizi lazım olan her an elinizin altında bulabilirsiniz.

Dilerseniz ada ünite olarak kullanacağınız masalarınıza taşıma kolaylığı açısından tekerlekler de takabilirsiniz. Böylece masanızı ihtiyaç olan her yere kolayca götürebilirsiniz. Üzerinde yemek yemek içinde kullanabileceğiniz bu masalar mutfağınızda pratik bir alan oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Mutfağınızın orta bölümüne koymak için illa ahşap masalara ihtiyacınız yok. Metal servis masaları da aynı işi görecektir. İki raflı olması nedeniyle daha fazla eşyayı bünyesinde barındırabileceğinden daha fazla toplayıcı etkisi olan bu masaları tekerlekli tercih etmeniz durumunda yemek sevisinde de kullanabilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir