Elmas Sarısı Saç Renkleri ve Saç Boya Numarası

Açık renk saçlara yeni bir bakış açısı getiren elmas sarısı saçlar platinden de açık sayılabilecek bir renge sahip. Bu sezon oldukça popüler olan bu moda akımının lideri ilginç tarzıyla beğenileri üstüne toplayan Lady Gaga. Özellikle yaz aylarında bir çok kadın tarafından uygulanan bu saç renginin diğer temsilcileri Scarlett Johanson ve Michelle Williams.

elmas-sarisi-sac-boya-rengi

Elmas sarısı rengi bir çok saç boyası firmasında mevcut. Özellikle tam olarak bu tonu tutturmak isteyenler Garnier markasının 11.0 numaralı ürününü satın alabilirler. Oldukça açık tonlarda bir elmas sarısı yaratacak bu saç boyasını uzman ellere bırakmanız tavsiye olunur. Açma işlemi gerekebileceği için kuaförünüz tarafından uygulanması daha iyi olacaktır.

elmas-sarisi-sac-rengi

Bu rengi tutturmak oldukça zordur. Hele ki saçlarınız boyalıysa ve koyu renkse uzman ellere bırakmaktan başka çareniz kalmaz.

Elmas Sarısı Saçlar

Bu rengin muhteşem görüntüsünün yanı sıra kullanmanın oldukça zor olduğunu da hatırlatalım. Düzenli olarak bakım isteyen bu saç rengini kullanmadan önce saçlarınız koyu renkse düzenli olarak dip boyası yaptırmanız gerekecektir. Dip boyasıyla birlikte saç tonlarınız arasında farklılıklar olacağından boyanızı tazelemeli, yeniden boya uygulaması yaptırmalısınız.

acik-elmas-sarisi-platin-sac-rengi

Platin saç rengiyle çokça karıştırılan bu saç rengi, platine göre daha beyaza yakın bir tondur. Koyu renk saçlara sahip kadınlar tarafından da tercih edilse asıl kitlesi saçlarında beyazlar oluşmuş kadınlardır. Beyaz saçı koyu renk boyalarla kapatmak daha kolaymış gibi düşünülse de açık renge sahip saçlar beyazlarınızın görünürlüğünü zorlaştıracaktır. Böylece düzenli olarak dip boyası uygulaması yaptırmanıza da gerek kalmaz.

elmas-sarisi-kisa-sac

Elmas sarısı saç rengi sarının soğuk alt tonu sıralamasında yer alsa da yapacağınız makyaj ile oldukça sıcak durabilir. Bu saç rengi ile koyu renk göz makyajı ve abartı renkler oldukça uyumlu olacak, tüm gözler üzerinizde olacaktır.

elmas-sarisi-sac-rengi-makyaj elmas-sarisi-sac

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir