Tesettürlü Gelin Başı Seçimi Ve Modelleri

Her geçen kızın rüyası sevdiği adamla peri masallarındaki gibi bir düğünle evlenmektir. Özellikle düğün öncesi gelinlik seçimi, gelin başı modeline karar vermek gibi etkenler bu süreci daha da heyecanlı hale getirir. Zaman zaman haftalarca süren bu heyecanlı  hazırlıklıklarda en zor olan şey gelinlik seçimi olarak düşünülse de özellikle tesettürlü kadınlar için gelin başı seçimi de çok önemlidir.

Tesettür İçin Gelinlik ve Duvak Seçimi

Tesettür giyimin zorluğu kadar gelinlik ve duvak seçiminde de tercihte bulunmak oldukça zordur. Klasik olarak tercih edilmiş duvaklar br gelinlik için oldukça yeterliyken tesettürlü kadınlar için bu aşama daha önemlidir. Özellikle yanlış seçilmiş duvaklar uyumsuz duracağı gibi tesettür açısından da uygun olmayacaktır.

Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

Tesettür giyimde artan trendlere tesettür gelinlik alanındaki trendler de eklendi. Her zevke ve yaşa hitap eden tesettür giyimdeki yeniliklere ek olarak tesettür gelinlik konusunda da çok şık gelişimler yaşanmakta. Her sene kendine yer bulan boncuk ve tüller bu sene de gelinliklerde yerini aldı. Aynı şekilde sadece gelinliklerde değil gelin başı modellerinde de bu detaylara rastlamak mümkün. Boğazlı denebilecek gelinliklere uygun olarak boyun bölgesini açıkta bırakan duvaklar da tesettür gelinlik trendleri arasında yer alıyor.

Tesettürlü Gelin Başı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelin başı seçimi her ne kadar önemliyse de tesettürlü kadınlar için bu daha önemli bir konu. Birbirinden farklı bir çok modelin bulunduğu tesettürlü gelin başı modelleri arasında size ve yüz tipinize en uygun olanı seçmelisiniz. Bunun dışında tamamlayıcı bir özellikte olmaları nedeniyle gelinliğinizin kumaşıyla da uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Bu uyum sizi en özel gününüzde hem çok şık gösterecektir hem de unutamayacağınız anılara sahip olacaksınızdır.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir