Size En Uygun ve Bakımı Kolay Ev Çiçekleri

cicek-754

Her evin iç mekânlarda yetiştirilebilen çiçeklere ve bitkilere ihtiyacı vardır. Bu çiçekler mevsimlik olabildikleri gibi uzun ömürlü de olabilir. Her durumda, hem evinize taze bir hava taşır hem de dekorasyonunuza can katar.

Evlerde en çok tercih edilen saksı çiçeklerinin ilki cam kenarlarının vazgeçilmezi Afrika menekşesidir. Modası hiç geçmeyen ve hemen her renkte bulunabilen bu bitki iyi bakıldığında yıl içinde birden fazla kez çiçeklenecektir. Bir diğer saksı çiçeği ise büyük yeşil yaprakları ile her evde görebileceğiniz barış çiçeğidir. Bu bitki uzun ömürlüdür ve bakıcısından fazla bir şey beklemez. Toprağı kuruduğunda suladığınız takdirde canlı kalacak ve evinizi de tazeleyecektir. Benzer şekilde Flamingo çiçeği de uzun ömürlüdür. Kalp şekilli yeşil yaprakları ve kırmızı açan çiçekleri ile evlerde rastlanabilen ve girdiği her köşeyi canlandıran bir bitkidir. Gösterişli, rengârenk çiçekleri ile evde bakılabilecek bir başka çiçek de gloksinyadır. Halk arasında bardak menekşesi de denen bu bitki evinizin havasını geldiği anda değiştirir. Afrika menekşesi gibi ılık, güneş alan bir ortamda bakılmalıdır. Renkli çiçekler açan bir diğer ev bitkisi de Kalanşodur. Kırmızı, pembe, beyaz, turuncu gibi renklerin en canlı tonlarında bulunabilen bu çiçek evinizde büyük alan kaplamadan çok ilgi çeker. Bir anda açan düzinelerce minik çiçeği her baktığınızda içinizi kıpır kıpır yapartır. Sıcak ortam ve güneş ışığı ile açan bu bitki kolayca evinizin neşe kaynağı olabilir.

Bu örnekler ve daha pek çok bitki, farklı renk ve modeldeki saksı ve vazolar ile isteğinize göre evinizin havasını katlayabilir ya da tamamen değiştirebilir. Önemli olan evinize ve size uygun olan çiçeği bulabilmektir. Daha fazla bilgi için: http://www.cicekmarket.com/cicekler/cicek-sepeti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir