En Çok Tercih Edilen Bahçe Aydınlatmaları 2019

Herkese merhabalar. Yaz ayları gelince kendimizi açık havaya, bahçelere atıyoruz. Hal böyle olunca bahçe aydınlatmaları da önemli hale geliyor. Bahçe aydınlatmaları sayesinde, misafirlerinizi, arkadaşlarınızı dışarıda rahatça ağırlayabilirsiniz. Evinize renk katan bahçeleriniz için birbirinden farklı bir çok aydınlatma seçeneği olsa da en çok tercih edilenler güneş enerjili olanlar. Bu yazıyı sizin, bahçelerinizde aydınlatma için kullanabileceğiniz seçenekleri sunmak için kaleme aldık. Gelin favori bahçe aydınlatmalarımızdan size en uygun seçeneği bulalım.

1

Üstteki fotoğrafta gördüğünüz, enerjisini güneşten alan modeller 2016 yılında en çok tercih edilen modeller arasında. Güneşten faydalanarak, enerji tasarrufu yapmanızı sağlayan bu tarz aydınlatmalar farklı tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

2

Güneş enerjili aydınlatmalar arasında yer alan en farklı modeli yukarıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. Gündüz saatlerinde çiçek gibi açarak güneşten gelen ışınları depolayan bu model akşam saatlerinde kapanarak depoladığı enerjiyi ışık olarak iletiyor. Şık ve gösterişli bir tasarıma sahip olan bu model gündüz bahçenizi süsleyen bir çiçek iken akşam göz alıcı bir aydınlatmaya dönüşüyor.

3

Yukarıda gördüğünüz yer aydınlatmaları da güneş enerjili modellere dahil. Çiçek şeklinde olan aydınlatmalardan farklı olarak bu model, bahçenize yere döşeyebileceğiniz bir  tasarıma sahip. Bu model de gündüzleri güneşten aldığı enerjiyi gece ışık olarak yansıtıyor. Bu tip aydınlatmanın tek olumsuz tarafı suya dayanıklı olmamaları. Fazla suya maruz kalmaları durumunda bu tip aydınlatmalar malesef bozulabilmekte. Bu nedenle satın alırken bu etken göz önünde bulundurulmalı.

4

Gündüz sıradan bir taştan ayırt edemeyeceğiniz yukarıdaki aydınlatma modeli, gündüzleri enerjiyi toplayarak gece ışık olarak veriyor. Taş şeklindeki aydınlatmanın akşamları ışık yayması bu modeli, diğer modeller arasında oldukça ilginç kılıyor.  Bahçenizde bu büyülü taşlara yer açın.

5

Yukarıda yer verdiğimiz tüm güneş enerjili modellerden farklı olan bu model, pil ile çalışması nedeniyle, sadece bahçenizde değil, evinizin her köşesinde rahatça kullanabileceğiniz bir aydınlatma şekli. Dilerseniz bahçenizde dilerseniz evinizde sehpalarınızın üzerinde kullanabilirsiniz.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

One Comment

  1. Böyle güzel şeylere ilk defa rastlıyorum doğrusu. Daha önce hiç bahçe aydınlatmalarına ilgim olmamıştı ama bu yazı sayesinde gözümde inanılmaz büyüdüler diyebilirim 🙂 Özellikle 3. sıradaki resim aşırı farklı ve cool göründü gözüme. Sanırım güneş enerjili modellerden biriydim. Yine 4. sıradaki resim de öyle. Gezegenleri görür gibiyim 🙂

    Yazlıktaki bahçeye böyle şeyler yapsak mı nedir 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir