Özel Dikim Gömlek Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok sektör gibi hazır giyim sektörü de oldukça gelişmiştir. Fakat hazır giyim sektörü karşısında özel dikim kıyafetlerin daima yeri farklıdır. Özel dikim kıyafetler kişinin vücuduna göre ayarlanır ve özel ölçüler ile tasarlanır. Bu bakımdan kişiye özgü olarak hazırlanması ile özel dikim kıyafetler biriciktir. İnsanlar bazen beğendiği bir kıyafetin bedenini bulmakta zorlanabilir. Fakat özel dikim kişinin vücut ölçülerine göre tasarlandığı için böyle bir durum söz konusu değildir. Bununla beraber özel dikim kıyafetler kişilerin ruhunu yansıtır. 

Özel dikim kıyafetler hazırlanırken standart bir kalıp kullanılmaz. Bunun yerine kişinin ölçülerine uygun kalıplar çıkarılır, kumaşlar alınan ölçülerden çıkarılan kalıplara göre kesilir ve kişiye özel kıyafet hazırlanır. Burada ölçülerin doğru alınması son derece mühimdir. Ölçüler kadar önemli olan bir diğer husus da özel dikim kıyafette kullanılacak kumaşın kalitesidir. Kullanılan kumaşın kalitesi dikilecek olan kıyafetin duruşunu etkiler. Kullanılacak olan kumaşın kalitesi kıyafetin kullanışlılığı için de önemlidir. Kumaş kalitesi ile ortaya çıkan tasarımın kalitesi doğru orantılı olacaktır. Kaliteli özel dikim kıyafetler kişiye kendini daha özel hissettirecektir.

Özel Dikim Gömlek 

Kişiye özel gömlek dikilirken öncelikle doğru vücut ölçülerini almak gerekir. Alınan ölçünün yanında kişinin vücut anatomisine de dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da kaliteli bir kumaş tercih etmektir. Kumaşın kalitesi tasarımın kalitesini etkileyecektir. 

Özel dikim gömlek için yaka tasarımı yapılırken kişinin yüz şekli dikkate alınmalıdır. Gömleğin yakası kişinin yüzü ile uyum içerisinde olmalıdır. Eğer kravat kullanılacaksa yaka tasarımı farklı olabilir. Yaka modeli kadar yaka telası da önem taşımaktadır. Tasarımda kullanılan kumaş ile telada kullanılan kumaş arasında bir uyum olmalıdır. Bu konuda milimetrik özel dikim gömleklerini uzun seneler boyunca güvenle giyebilirsiniz.

Özel dikim gömlek için kişinin vücut şekli göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir husustur. Tasarlanan özel dikim gömlek ne çok dar ne de çok bol olmalıdır. Ayrıca belin altına çok fazla inilmemelidir. Bununla beraber tasarımda kullanılacak renk ve desenler kişiye uygun olarak tercih edilmelidir. 

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir