Kültür Tuğlası Kullanım Alanları

Geçmişten günümüze kadar birçok dekorasyon fikri hem evlerden iş yerlerimize sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Uygulamalar içinde 2020 yılı itibariyle en çok tercih edilenler kültür tuğlası adı altında yapılan el emeği tuğla çeşitleridir.

Bu tuğla çeşitleri hem iş yerlerinde hem de evlerimizin duvarlarını renklendirmek adına kullanılan ürünlerdir.  İstenilen her türlü metrekareye rahatlıkla uygulanabilen kültür tuğlası çeşitleri aynı zamanda farklı renklerde ve desenlerde olmaları itibariyle de her salona uygun ya da her iş yerinin konseptine uygun olacak şekilde  kullanılabilecek ürünlerdir.

Kültür Tuğlası Nerelerde Kullanılır?

Kültür tuğlası günümüzde en fazla televizyonun asılacağı duvarlarda ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Kebap salonlarında,  ofis  içerisinde,  lüksüne düşkün kişiler tarafından yazlık ya da villalar da, salon içerisinde tercih edilen bir köşe duvarda  ve bunun gibi alanlarda rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

El emeği kültür tuğlası olduğu için yapıştırıcıları ve harçları diğer ürünlere oranla daha farklıdır.  Bu nedenle duvar dekorasyon ürünleri içerisinde en pahalı olan kültür tuğlası çeşitleri farklı fiyatlandırmaları tabii olarak  satılmaktadır.

Tüm ürünler kullanım alanına bağlı olacak şekilde minimum 15 yıl kullanım süresine sahiptir. Kullanım yerinin kuru ve yağışlı olmaması durumunda bu  süre 60 yıla kadar çıkabilir.  Bu tamamen kültür tuğlası mı ne şekilde kullanılacağı ile alakalı bir durumdur.

Duvar Dekorasyonu İçerisinde En Sık Tercih Edilen Ürünler

Dekorasyonlar içerisinde en sık tercih edilen kültür tuğlası çeşitleri,  yatay ya da dikey olarak da zemine ya da duvara uygulanan bir  işlem olduğundan dolayı, ücretlendirmeleri de farklılık gösterecektir.

Bu tuğla uygulamaları tek tek el yordamı ile yapıldığından dolayı süre alan bir işlemdir. Daha sonrasında bu duvarların tam olarak kurulması ve kullanışlı hale gelebilmesi için minimum 2 gün herhangi bir çivi çakılmamış olması ya da taşların yerinden oynatılmaması gerekmektedir.  Kültür tuğlası konusunda uzmanlaşmış aynı zamanda eğitim görmüş kişiler tarafından yapılan bu işlemler uzun seneler boyunca kullanılabilir şekilde sağlam yapılır.

Kültür tuğlası çeşitleri kullanılacak alana bağlı olacak şekilde farklı renklerde de tercih edilebilir.  Aynı zamanda istenilen renge boyanabilir. Kendine  özgü desenleri oldukça otantik bir hava katarken beyaza ya da griye boyamak da oldukça lüks bir görüntü oluşturacaktır. Bu nedenle her türlü mobilyada ve eşya içerisinde rahatlıkla kullanılabilen kültür tuğlası çeşitleri, özel yapıları sayesinde bulunduğu ortama oldukça şık bir görünüm kazandıracaktır.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir