Kısa Boylu Erkekler Nasıl Takım Elbise Seçmeli?

Ülkemiz boy ortalaması bir çok Avrupa ülkesine göre daha düşük. Bu dertten müzdarip erkekler için hazırladık bu yazıyı. Kısa boylu erkekler takım elbise seçerken nelere dikkat etmeli? Nelere önem vermeli? gibi sorulara cevap arayacağız. Öncelikle boy takıntınız varsa eğer bundan kurtulmanız gerekmekte. Bunun en kolay yolu ise dünyaca ünlü yıldızların boylarını öğrenmek olabilir. Bir çok yıldızın boyunun sizden kısa olduğunu öğrendiğinizde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Öncelikle takım elbiselerini nasıl seçmelisiniz? Takım elbise seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey ceket ve kol boyunun size uygun olmasıdır. Eğer kol ve ceket boyu size uygun olmayan, uzun olan takımlar tercih ederseniz babasının takımını giymiş bir çocuk gibi görünürsünüz. Boyunuz kısa diye kendinizden uzun ceketler veya takımlar kullanmayın. Bedeninize uymayan bol takım elbiseler tercih etmek de sizi aynı şekilde kötü gösterecektir. Yapmanız gereken şey kol ve beden ölçülerinize uygun bir takım seçmektir. Kendi vücut ölçülerinize uygun olarak seçeceğiniz takımlar sizi olduğunuzdan da iyi gösterir. Belinizi saran, omuzlarınıza tam olan bir takım beden orantınızı ortaya çıkartacak muntazam bir fizik görünümü yansıtır.

Herkesi uzun gösteren bazı renkler elbette ki vardır. Dikine çizgili kumaşlar ve gri tonları herkesi olduğundan biraz daha uzun gösterir. Aynı şekilde kareli kumaşlar da bazı kişileri uzun gösterebilir. Vücut tipine göre değişen bu özellikleri kendi üzerinizde denemeden bilemezsiniz.

Eğer zayıf ve kısa boyluysanız sizi kareli kumaşlı takım elbiseler daha uzun gösterecektir. Spor bir ceketin altına giyeceğiniz koyu renk bir pantolon kıyafetlerinizde akışkanlığı sağlayacağından boyunuzu daha uzun gösterir. Hızlı ve basit şekilde uzun boylu olmanın yolu bu püf noktalarını takip etmek ve uygulamaktan geçer.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

  1. Boyum kısa olduğu için her zaman kafama takılırdı acaba düğünlerde takım elbise giyersem nasıl olurum diye hep kaygılanmıştım. bu yazınızı okuduktan sonra tüm kaygılarım sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir