Güzellik Ve Bakım Konusunda Öneriler

Güzellik ve bakım konusunda, çoğumuzun devamlı uyguladığı ve bildiği yöntemler vardır. Yüzümüz, saçlarımız ve tırnaklarımız için uyguladığımız veya yapmaya alışkın olduğumuz bu yöntemlere ufak dokunuşlar yaparak, basit eklemeler veya değişiklikler yaparak daha iyi ve kolay sonuçlara ulaşabiliriz. İşte; güzellik ve bakım konusunda öneriler…

Yüz İçin

Yüzünüz için rutin olarak uyguladığınız temizleme ve bakım yöntemleri üzerine, ufak eklemeler yaparak daha iyi ve çabuk sonuçlar alabilirsiniz. Günlük kullandığınız cilt nemlendirici kremlerine, yüz serumu veya bitkisel yüz yağlarından ekleyerek, bu ürünlerin cildinizde daha yüksek fayda sağladığını göreceksiniz. Bu ürünleri birlikte kullandığınızda, cilt neminiz çabuk buharlaşmayacağı gibi eklediğiniz cilt serumu veya yağının; yaşlanmaya karşı koruyucu etkisini, sıkılaştırmasını, esneklik kazandırmasını ve aydınlatıcı etkisini daha çabuk göreceksiniz.

Dudaklar İçin

Daha dolgun dudaklara sahip olmak için; toz şeker ve bir iki damla limon suyu karışımını veya kahveyi bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza sürerek peeling işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle daha dolgun, canlı ve yumuşak dudaklara sahip olacaksınız.  Bu yöntemden başka bir yöntem ise yatmadan önce dudaklarınıza kayısı çekirdeği yağı sürmek olacak. Sabah uyandığınızda aynı etkiyi göreceksiniz.

Saçlar İçin

Cansız ve mat saçları olanlar genellikle hazır satılan saç maskeleriyle veya bitkisel yağlarla saç bakımı yapmaktalar. Birazdan önereceğimiz basit ve bitkisel bir bakım yöntemini, birkaç sefer uygulayarak saçlarınızdaki harika değişime şaşıracaksınız.

Bu basit yöntem; 4 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı çörekotu yağına varsa 1 tatlı kaşığı susam yağı ya da badem yağı ekleyerek basit bir karışımla hazırlanıyor. Bu karışım özellikle; saç diplerine ve uçlarına olmak üzere iyice tüm saça uygulanır ve saçta en az 2 saat bekletilir. Sonrasında soğuk suyla saçlar durulanır. Durulama işleminden sonra bitkisel şampuan veya diğer kullandığınız ürünlerle, saçlarınızı tekrar yıkaya bilirsiniz.

Tırnaklar İçin

Tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa; suyunu sıktığınız limonun kabuğunun içerisine zeytinyağı damlatarak, beşer dakika tırnaklarınızı bu kabuk içerisinde bekletin. Daha güçlü ve daha sert tırnaklara sahip olacaksınız. Ya da günlük kullandığınız el kremlerini satın alırken; badem yağlı, zeytin yağlı veya limon özlü olanlarını tercih edin.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir