Erkeklerin Vazgeçilmez Modası: Ekose Gömlek

Modası hiçbir zaman tamamen geçmeyen ekose gömlek bu sene de oldukça popüler. 70’li yıllarda hippi, bohem tarzla harmanlanan bu İskoç ekolü aynı zamanda punk modasının da vazgeçilmezi. Bu sezon özellikle, Punk kültürünün sıkı bir takipçisi olan tasarımcı sanatçı Vivienne Westwood’un canlandırdığı ekoseler sadece gömleklerde değil, yelek, kazak, pantolon, atkı ve hatta ceketlerde bile çoktan yerini aldı. En beğenilen parçası ise her daim gömlekler. Ekose gömlekleri dilerseniz spor olarak kombinleyebileceğiniz gibi dilerseniz de klasik tarzda kullanabilirsiniz.

ekose-gomlek-kombin

Klasik Görünüm:

Özellikle iş hayatınızda bolca tercih ettiğiniz klasik bi ceketin altına, ceketinizle aynı renk tonuna sahip seçeceğiniz ekose gömlekler ile kombinleyebilir, zıt bir renkte seçeceğiniz pantolonunuz ile şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

ekose-gomlek-stili-600x600

Ekose desenli oduncu gömlekler:

Ekose gömlekler deyince akla ilk gelen tabii ki oduncu gömlekler. Çocukluk yıllarımızda oldukça popüler olan oduncu gömlekleri yıllar sonra yeniden moda. Yünden yapılmış kış aylarında sıcacık tutacak ekose desenli bu gömleklerin için bir tişört giymeniz halinde kıyafetinizi tamamlayıcı bir aksesuar görevi de görebilir. Dar paça pantolonlarla spor bir kombin yapmanız için oldukça ideal. Dilerseniz dar paça pantolonlarınızı boğazlı botlarınızın içine sokarak bir hip hop yıldızına da dönüşebilirsiniz.

erkek-modasi-ekose

Erkeklerin oldukça mesafeli olduğu kırmızı renge en yakışan desen ekose. Kırmızı düz renkli bir gömleği asla tercih etmeyecek olsanız bile kırmızı tonlarındaki bir ekose gömleği seve seve giyeceksiniz. Koyu renkli bir ceket ile kombinleyebileceğiniz kırmızı tonlarındaki ekose gömlekler bu sezonun favorileri arasında.

ekose-gomlek-modasi

Kırmızı tonlarına cesaret edemeyen erkekler için önerimiz pastel tonları. Özellikle yaz aylarına yakın dönemlerde tercih edebileceğiniz pastel tonlarındaki ekose gömlekleri açık renk pantolonlarınızla kombinleyebilirsiniz. İster büyük kareli ister küçük kareli olsun, pastel tonlarında seçeceğiniz bir ekose gömlek size yaz aylarına müjdeleyecek.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir