Bir Köpek 1 Ayda Kaç Kilo Mama Yer?

Köpeklerin mama tüketimi pek çok değişkene bağlıdır. Öyle ki, aynı köpek bile bir ayın farklı haftalarından farklı miktarlarda mama tüketebilir. Yine de köpek maması tüketimi söz konusu olduğunda bazı ortalama rakamlar olduğunu da unutmamak gerekmektedir. 

Sizin için Türkiye’nin en kaliteli köpek maması adresinden petpal.com.tr adresinden bu konuda detaylı bir bilgilendirme yazısı talep ettik. Kendileri bizi kırmayarak köpeklerin mama tüketimleri ile ilgili bilgilendirme yaptılar. 

Bu tüketim seçeneğini kullanarak köpek maması 15kg ne kadar sürede biter? Sorusunu da net bir şekilde cevaplandırabilirsiniz. Orta ırk – küçük ya da dev ırklar için de rakamların değiştiğini unutmamak gerekir. 

Küçük Irk Köpekler Ne Kadar Mama Tüketir?

İlk olarak bunu satın aldığınız köpek maması 15kg ürününde net bir şekilde görmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse 15 kiloluk bir küçük ırk mamasının ne kadar da biteceğini köpeğinizin alışkanlığına göre belirleyebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında küçük ırk bir köpeğin günlük 50 – 150 gram arasında mama tükettiğini, aylık ise 1.5 – 4.5 kilo arasında mama tükettiğini söyleyebiliriz. Biraz fire vereceğimizi hesap edersek 15 kilo bir köpek maması küçük ırk bir köpek için ortalama olarak üç ay yeterli olacaktır. 

Orta Irk Köpekler Ne Kadar Mama Yer?

Söz konusu olan köpek maması olduğunda, köpeğin ırkına göre mama tüketimi değişir. Orta ırk ise bu konuda en belirsiz aralıktır. Çünkü bu ırk köpekler genellikle 10 ila 25 kilo arasında değişmektedir. Bunun içinde ortalama olarak günde 140 – 280 gram arasında, ayda ise 4.2 – 8.4 kilo arasında mama tükettiğini söyleyebiliriz. Yani orta ırklar için maksimum 15 kilo köpek mamasının 2 ay dayanabileceğini belirtmek gerekiyor. 

Büyük Irk köpekler Ne Kadar Mama Yer?

25 kilonun üzerinde köpekler için ise bunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Yine de matematiksel olarak köpek maması 15 kg genellikle 1 ay içerisinde bitebilir. Ortalama olarak bu ırkın köpekleri aylık 9 kilo mama tüketecektir. Yalnız bazı özel dönemlerde bunun birkaç misli mama tüketiminin de söz konusu olduğunu belirtmek gerekiyor. 

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir