Armut Veya Üçgen Vücut Şekline Göre Seçilmesi Gereken Abiye Modelleri

Armut şeklindeki vücut tipi veya üçgen gövde tipine sahip insanlar genellikle daha dolgun bir alt gövdeye, daha geniş kalçalara daha küçük göğüslere ve dar omuzlara sahiptir. Armut şeklindeki vücut tipine sahipseniz, abiye modelleri ararken vücudunuzun standart görünümü dengelemek için üst bedeninizi ve belinizi vurgulayacağınız modeller seçmelisiniz.

Vücudunuzu saran halter yakalı üst, boncuk işlemeli şifon etek, abiye elbiseniz için mükemmel bir seçim olacaktır. Daha klasik bir tarz için geleneksel Yunan esintili, tek omuzlu boncuklu elbiseleri tercih edebilirsiniz. Üst vücudunuzu gizleyecek uzun kollu abiye modellerinden uzak durmaya çalışın. Üst gövdeye hacim kazandırmaya, alt bedeni vurgulamaya ve bele dikkat çekmeye yardımcı olacak abiye modelleri seçin. Bu ipuçları dengeli bir görünüm ve düzgün bir siluet elde etmenize yardımcı olacaktır. Geniş boyun çizgileri ve boncuklu yüksek yakalı elbiseler, omuzları görsel olarak genişletir ve orantıyı dengelemek için üstünüzü vurgulayarak odakları yukarı doğru çeker. Fırfırlar veya katmanlar gibi özellikler de hacim oluşturabilir.

Göğsünüzü vurgulamak için modaya uygun, omuzları açık bir elbise giyin ve şık bir etekle görünümünüze biraz heyecan katın. Lazer kesim etekler ve lale tarzı etekler,  kalçalarınıza gereksiz hacim eklemeden vücut hatlarınıza dikkat çekmek için mükemmeldir. Denizkızı veya trompet etekleri olan uzun abiye modelleri kalçanızı belli eder ve vücudunuzun orantısız görünmesine sebep olur. Bu yüzden bu modeller tercih edilmemelidir.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir