Zayıf Erkeğin Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır?

Erkekler modadan anlamaz diye bilinse de bir çok erkek kıyafetlerine özen gösterip modayı takip eder. Giyim konusunda yeterince bilinçli olmayanlar için hazırladığımız bu yazıda zayıf erkeklerin nasıl giyinmesi gerektiği konusunda faydalı bilgiler vereceğiz.

nasil-giyinmeli

Zayıf erkekler için yapacağımız giyim önerilerinin başında, onları olduğundan daha yapılı gösterecek, küçük vatkalara sahip ceketler geliyor. Bu tip vatkalı ceketler ile vücudunuzun üst kısmı daha dolgun ve kaslı görünecektir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, 1980’li yıllarda bolca kullanılan dev vatkalar yerine daha küçük vatkalara sahip olan ceketler tercih etmek. Kalın vatkalar demode olmasının yanı sıra üzerinizde kalıp gibi durur ve göze güzel görünmez. Büyük vatkalı ceket uyarımıza ek olarak zayıf erkeklerin kaçınması gereken bir başka kıyafet de bedene tamamen yapışan bluzlar. Üzerinize yapışan bu tip bluzlar zaten zayıf olan beden hatlarınızı iyice ortaya çıkartır. Daha salaş ve dökümlü bluzlar tercih etmeniz halinde hem ince vicut hatlarınız görünmeyecektir hem de olduğunuzdan daha kaslı görüneceksinizdir. Bu salaş ve bol kesim bluz tercihinize ek olarak aynı şeyi kesinlikle ceketlerinize uygulamamalısınız. Tam aksine ceketleriniz üzerinize tam oturmalı, koltuk altı ve bel kesimleri size uygun şekilde yapılmalıdır. Pantolon tercihinde ise pileli pantolonlardan uzak durmalısınız. Pileli pantolonlar sizi olduğunuzdan da zayıf gösterecektir.

 

erkek-tarzi

Zayıf erkekler için önerebileceğimiz bir başka kıyafet türü de kalın kumaşlı kıyafetler. Özellikle soğuk kış aylarında yünlü, pamuklu kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Bu tip bluzları genellikle balıkçı ya da bisiklet yaka olarak tercih etmeli, V yaka bluzlardan kaçınmalısınız. Vücudunuzu açığa çıkartacak ya da vücut hatlarınızı belli edecek her türlü kıyafet sizi daha zayıf göstereceğinden kesinlikle uzak durmanız gereken kıyafetler arasında yer alır. Vücut hatlarınızı kapatacak, bol, salaş ve kalın kumaşlardan üretilmiş kıyafetlerle bu kışı hem rahat hem de tarz olarak geçirebilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir