Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Bedeniniz oldukça zayıf olsa bile yüzünüz o kadar da ince görünmüyor olabilir. Eğer yüzünüzün daha toplu görünmesinden şikayetçiyseniz çözüm makyaj da gizli. Yüzünüzü olduğundan ince gösteren bu makyaj tekniklerini çok sevecek ve hemen uygulamak isteyeceksiniz.

Yüzü İnce Göstermenin Yolları

Eğer yüzünüzdeki kemikler belirgin değilse yüzünüz toplu gibi görünecektir. Siz ne kadar zayıf olursanız olun bu imaj sizi olumsuz etkiler. Kaş kemikleri, çene kemiği ve elmacık kemikleriniz belirginleştiğinde yüzünüz de olduğundan daha ince görünecektir. Belirttiğimiz bölgeler makyaj vasıtasıyla belirginleştiğinde yüzünüz genel olarak daha ince ve daha kesin hatlı görünecektir.

Yüzünüzü ince gösterebilmek için yapmanız gereken ilk şey elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek. Koyu bir fondöten ile şakaklarınıza doğru uygulayacağınız hareket elmacık kemiklerinizi daha da ortaya çıkartacaktır. Bu uygulamayı allık fırçası yardımı ile de yapabilirsiniz. Göz altlarınıza uygulayacağınız aydınlatıcı ten renginizden bir iki ton daha açık olmalıdır. Allığınızın toprak tenlerinde olması sayesinde göz altlarınız aydınlanarak elmacık kemikleriniz belirginleşecektir. Kaşlarımız yüzümüze ifade veren en önemli kısım. İnce kaşlar yüzünüzü olduğundan daha dolgun gösterecektir. Bu nedenle ince kaşlardan uzak durmakta fayda var. Eğer kalın kaş sevmiyorsanız da kaş kalemi ya da kaş farıyla dolgunlaştırabilirsiniz. Yüzünüzü ince gösteren makyaj uygulaması yaparken dikkat etmeniz gereken bir başka konu ruj seçimi. Açık pembe ya da kırmızı tonlarında seçeceğiniz rujunuzun üzerine parlatıcı uygulayarak dikkati dudaklarınıza çekebilirsiniz. Aynı şekilde gözlerinizi de ön plana çıkartırsanız yüzünüzün dolgunluğu dikkat çekmeyecektir. Tüm bu makyaj hilelerinin yanı sıra saç modeli de yüzünüzün görünüşü açısından çok önemli. Saçlarınız uzun ve açık bırakıldıysa yüzünüz daha ince görünür. Kısa ve özellikle küt saç modelleri yüzünüzü daha toplu gösterecektir.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir