Trend Karşıtı Bir Trend: Normcore

90’lı yıllar modasına şu an baktığımızda her ne kadar gözümüze korkunç görünse de onun da başarılı bir moda akımı olduğunu söylemeden geçemeyiz. Bu tüm moda akımlarına karşı olan moda akımına Normcore diyoruz.Şu anda her ne kadar bir moda akımı olarak anılsa da özünde hiçbir çaba sarfetmeden giyinme, doğal olma yolunda olmak demektir. Kısacası günümüz dünyasının tüketim çılgınlığını en aza indirerek, basit bir giyim fakat etkili dokunuşlarla giyinme anlamına gelir.

Bu akımın 90’lı yıllar modasına çok benzediğini söylemiştik. Özellikle zamanın Kate Moss-Johnny Deep çiftinin beyaz tişört ve deri ceket ile başlattıkları bu akım günümüzde de popülerliğini koruyor. Moda dünyasında son dönemlerde oldukça popüler olan bloggerlar bu akıma en çok uyum sağlayan insanlar. Bu sadeleşme çabası sadece bireysel olarak ilerlemiyor tabii ki. Büyük moda evleri ve hatta moda haftalarında bile normcore akım kıyafetleri görmeye başladık. Anti trend bir akım nasıl moda olabilir diye düşünenlere moda haftalarını kenara çekilip uzaktan incelemelerini öneririz.

Bu akım ile şık olmak ya da modaya uygun olmak gördüğünüz gibi çok kolay. Babanızın dolabından çekip alacağınız büyük beden bir sweatshirt ve yırtık jean pantolonunuzla dahi şık olabilir, trendlere karşı olan yapınızla muhteşem bir trend  yakalayabilirsiniz. Bu akımda önemli olan şeyin sadece sadelik ve doğallık olduğunu unutmayın. Abartıdan uzak, sade, rahat ve salaş kıyafetlerle de modern ve şık görünebilirsiniz. Bu akıma bir kez dahil olduğunuzda diğer stillerin ne kadar gereksiz olduğunu farkedeceksiniz. Şık olmak bu kadar kolay ve kısa zaman alırken neden diğer trendlerdeki gibi uzun süreler ayna karşısında olmam gereksin ki düşüncesi aklınızdan hiç çıkmayacak. Yaş ya da zaman ayırt etmeyen bu stil ile kendinize ait bir tarzınız olabilir, denemeniz yeterli.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir